Aktualność Miasto Strefa Wydarzenia

EB Masters: Nowa Praca dobrym przykładem employer brandingu

Po raz trzeci w Zielonej Górze odbyło się wydarzenie związane z Employer Brandingiem. Na spotkaniu przedstawiono inicjatywę Nowa Praca jako dobry przykład działań budowania marki pracodawcy.

Nowa Praca, dobra praktyka

Nowa Praca, czyli zrzeszenie pięciu firm z Nowej Soli – Mazel, Alumetal, JOSTNORD Napędy, to ciekawy przykład współpracy przedsiębiorstw, które z pozoru powinny ze sobą konkurować o pracownika. Inicjatywa to tak naprawdę jeden wspólny organizm PR-owy, employer brandingowy i rekrutacyjny. Razem dbają również o pozytywny wizerunek strefy ekonomicznej w Nowej Soli, wspierając jej rozwój. Przykładem jest tu akcja Przystanek Praca, która została pozytywnie przyjęta w środowisku oraz wśród społeczności Nowej Soli i okolic.

spotkanie w ramach eb masters employer branding

Działania związane z inicjatywą Nowa Praca są coraz bardziej widoczne i przynoszą ciekawe efekty. Trudno jednak pojąć obserwatorom jak udaje się połączyć pięć firm w jeden współpracujący ze sobą organizm. O sposobie działania Nowej Pracy, relacjach, zaangażowaniu i wspólnej motywacji opowiadali przedstawiciele firm oraz Łukasz Rut, który z ramienia Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej koordynuje cały projekt. Spotkanie w ramach EB Masters odbyło się 6 listopada w klubie Kawon w Zielonej Górze.

spotkanie w ramach eb masters employer branding


Przeczytaj również: Nowa Praca wyróżniona w Konkursie „Biznes Wrażliwy Społecznie”


Kto stał za organizacją wydarzenia?

Po raz trzeci w Zielonej Górze z inicjatywy EB Masters odbyło się spotkanie, które poświęcone jest budowaniu marki pracodawcy. Uczestniczą w nich zapaleni HR-owcy, specjaliści od wizerunku, pracodawcy i pasjonaci employer brandingu. To również okazja do dzielenia się wiedzą i inspiracjami, a także możliwość nawiązania nowych kontaktów. Projekt jest niekomercyjny, a cykliczne spotkania są bezpłatne, odbywają się m.in. w Zielonej Górze, Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu.

spotkanie w ramach eb masters employer branding

Zdjęcia: Kinga Dziwota


Przeczytaj również: Akcja Przystanek Praca pozytywnie zaskoczyła uczestników


 


Tagi
Czytaj więcej