Aktualność Miasto

„Elektryk” zmienia się na lepsze

Zmiana struktury szkoły i modernizacja siedziby sprawią, że poziom kształcenia ustawicznego w nowosolskiej szkole prześcignie standardy niemieckie.

Wraz z 1 września br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” ruszy technikum, zasadnicza szkoła zawodowa i gimnazjum dla dorosłych przeniesione z ZSP nr 3 w Nowej Soli. Nowe CKZiU zmieni także siedzibę na budynki przy ul. Piłsudskiego i ul. Kościuszki. Planowana rozbudowa i modernizacja budynków szkolnych zapewni lepsze wykorzystanie przestrzeni i umożliwi wprowadzenie większej ilości ćwiczeń praktycznych.

W magazynie, znajdującym się przy ul. Piłsudskiego, powstanie 10 klas Wydziału Języków Obcych. Zaadoptowana zostanie także hala produkcyjna, w której powstaną nowoczesne pracownie, wyposażone w sprzęt zbliżony do tych, znajdujących się w zakładach. W Centrum pojawi się także pracownia montażu energetycznego, gdzie uczniowie będą mogli ćwiczyć pracę nad instalacją sieci, a także przykładowe linie procesów produkcyjnych.

Władze szkoły zadbały także o to, aby każda z nowych placówek została wyposażona w szkolne sklepiki i została poprawiona pod kątem przystosowania do osób niepełnosprawnych. Przy ul. Piłsudskiego od zewnętrznej strony budynku stanie także patio. Między „Odlewniakiem” a halą sportową powstanie natomiast nowoczesny kompleks sportowy z 200-metrową bieżnią, boiskiem do piłki nożnej, skoczniami i kortami tenisowymi.

Prace mają ruszyć jesienią br. Władze szkoły liczą, że już od 1 września 2019 r. budynki przy ul. Witosa zostaną całkowicie opuszczone. Planowane zmiany sprawią, że nowosolski „Elektryk” stanie się szkołą o najwyższym standardzie – nie tylko na zachodzie kraju, ale również u naszych zachodnich sąsiadów. Kształcąca się w nim młodzież będzie mogła jeszcze lepiej przygotować się do zawodu i wejść na rynek pracy z wartościowymi, a przede wszystkim – praktycznymi umiejętnościami.


Tagi
Czytaj więcej