Aktualność Pracodawcy

Fabryka NORD w Wiechlicach oficjalnie otwarta!

Po prawie trzech latach od uruchomienia produkcji, nastąpiło oficjalne otwarcie fabryki NORD Napędy w Wiechlicach. Zobacz relację z wydarzenia i sprawdź, jakich pracowników poszukuje firma.

Nowoczesny zakład w Wiechlicach

Chociaż fabryka NORD Napędy w Wiechlicach działa już od połowy 2020 roku, firma nigdy nie miała szansy zorganizować oficjalnego otwarcia miejsca. Plany hucznego świętowania pokrzyżowane zostały przez pandemię koronawirusa.

Budowa fabryki ruszyła w 2018 roku, a plany inwestycyjne zakładały wyposażenie jej w maszyny produkcyjne oparte o najnowszą technologię wytwarzania. Zakład produkcyjny oficjalnie pochwalił się swoim pierwszym montażem silnika elektrycznego pod koniec maja 2019 roku! Całkowity koszt budowy wyniósł 80 milionów złotych. Zakład NORD w Wiechlicach jest trzecim na świecie tego typu zakładem produkcyjnym grupy po Chinach i Włoszech. Rekrutacja do nowego miejsca ruszyła w lutym 2020 roku.


Przeczytaj również: Jak wygląda praca montera w NORD Napędy?


Oficjalne otwarcie i ambitne plany

16 września 2021 roku w Wiechlicach pod Szprotawą nastąpiło oficjalne otwarcie fabryki NORD Napędy. Zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć, jak wygląda nowoczesny zakład oraz jakimi rozwiązaniami dysponuje.

W zakładzie dziennie montowanych jest 1200 silników elektrycznie oraz produkowanych jest około 600 stojanów. Jak mówi Agnieszka Stefańczuk, dyrektor ds. finansowych NORD Napędy, docelowo zakład ma być w stanie zmontować 1500 silników oraz wyprodukować 1200 stojanów dziennie. Pandemia przyspieszyła rozwój NORD Napędy — popyt na napędy, które umożliwiają automatyzację procesów produkcyjnych i wspierają branżę logistyczną, pozwala patrzeć firmie z optymizmem w przyszłość.

Zobacz relację z otwarcia:


Przeczytaj również: Rekrutacja w NORD Napędy


Rekrutacja w toku

Aktualnie w zakładzie w Wiechlicach zatrudnione są 122 osoby pracujące na dwie zmiany. W tej chwili trwa nabór na kolejnych 15 etatów. Poszukiwani są pracownicy magazynowi oraz  produkcyjni do uzwajalni oraz montażu.

Jak zaznaczają przedstawiciele NORD Napędy, firma już planuje rozbudowę fabryki w Wiechlicach. Przygotowane są dwie koncepcje rozwoju produkcji. To, która koncepcja zostanie wybrana, zależy od możliwości zatrudniania w tym rejonie.

 


Tagi
Czytaj więcej