Aktualność Miasto Wydarzenia

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier w Nowej Soli

Przyjdź z dzieckiem lub na nowo obudź w sobie dziecko. W dniach 2-3 czerwca w Nowosolskim Domu Kultury odbędzie się Festiwal Dawnych Komputerów i Gier.

Powrót do przeszłości

Na wszystkich przybyłych dużych dzieci czekać będzie sentymentalna podróż do przeszłości. Festiwal Dawnych Komputerów i Gier to wydarzenie, które na nowo rozbudzi w dorosłych przygodę z komputerami z ich dzieciństwa. Dla młodszych będzie to ciekawa lekcja historii – zobaczą z jakich komputerów korzystali ich rodzice.


Przeczytaj również: Miasto przy współpracy AB Foods Polska zrealizuje strefę relaksu


Czym jest Festiwal Dawnych Komputerów i Gier?

Podczas tego wydarzenia będziemy mieli okazję na nowo doświadczyć świata, w którym rządziły takie komputery jak Commodore 64, Amiga 500, Atari 65XE czy ówczesne konsole Nintendo Classic SNES, Nintendo 64, Sega Mega Drive czy Sega Saturn. Do dyspozycji zwiedzających będzie w pełni interaktywna ekspozycja kilkudziesięciu zabytków informatyki. Wszystkie urządzenia w pełni sprawne, przygotowane do grania.

Miłośnicy retro gier będą mogli do woli pograć w takie klasyki, jak Mario, Sensible World of Soccer 96/97 czy Donkey Kong.

Festiwal cieszy się niesłabnącą popularnością od 2010 roku, od kiedy jest organizowana w wielu miastach w Polsce. 2-3 czerwca będzie dostępna w Nowej Soli. Wstęp jest bezpłatny.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Zobacz, jak to odbywało się we Wrocławiu w 2013 roku.

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier w Nowej Soli


Przeczytaj również: Pierwszy „plogging” z Nowosolską Grupą BiegowąTagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.