Aktualność Wydarzenia

JOST wspiera Festiwal Dawnych Komputerów i Gier

W Nowej Soli już po raz drugi odbędzie się Festiwal Dawnych Komputerów i Gier. Nic dziwnego! Pierwsza edycja cieszyła się sporą popularnością.

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier

Jak piszą organizatorzy, Festiwal Dawnych Komputerów i Gier, to prawdziwy powrót do przeszłości. Osoby, które zaczynały swoją przygodę z komputerami od Commodore 64, Amigi 500 czy też Atari 65XE będą mieli okazję powspominać stare dobre czasy i przypomnieć sobie jak to kiedyś było. Festiwal nie jest jednak gratką tylko dla starszych! Młodsi uczestnicy będą mieli szansę przekonać się jak wyglądały komputery kilkanaście-kilkadziesiąt lat temu.


Przeczytaj również: JOST zbiera na tomograf 


Interaktywna wystawa

Wystawa ta to się w pełni interaktywna ekspozycja kilkudziesięciu zabytków informatyki. Wszystkie urządzenia w pełni sprawne i przygotowane do grania! Co bardzo cieszy, w tym roku ekspozycja będzie jeszcze większa i zostanie wystawiona aż w dwóch salach Nowosolskiego Domu Kultury. Chcąc jeszcze bardziej zachęcić mieszkańców miasta do udziału w wydarzeniu, rozszerzono formułę Festiwalu o turnieje i konkursy, w których odwiedzający będą mogli wygrać nagrody oraz zyskać sławę najlepszych retro-graczy. Gry, w których będzie można się zmierzyć w turniejach i konkursach to między innymi Super Mario Bros., Mario Kart 64, Tetris, River Raid.

JOST lubi retro

To wyjątkowe wydarzenie odbywa się w tym roku przy pomocy firmy JOST Polska, która postanowiła wesprzeć organizatorów i ich wyjątkową inicjatywę. Ze względu na sentyment do retro gier, JOST jest sponsorem nagród rzeczowych w organizowanych konkursach.


Przeczytaj również: „Biegać każdy może” – zobaczcie jak to się robi w JOST


Każdego fana dawnych komputerów i gier zapraszamy na Festiwal już w dniach 11-12 maja do Nowosolskiego Domu Kultury. Dobra zabawa i powrót do przeszłości gwarantowane!


Tagi
Czytaj więcej