Aktualność Miasto Pracodawcy Strefa

Firma NORD Napędy będzie wspierać uczniów z CKZiU Elektryk w Nowej Soli

3 grudnia uroczyście podpisano umowę odnośnie współpracy CKZiU Elektryk z firmami NORD Napędy oraz Gedia. Umowa dotyczy długoterminowej praktyki dla uczniów.

Roczne praktyki dla uczniów w NORD Napędy

Umowa NORD Napędy z CKZiU Elektryk w Nowej Soli dotyczy organizacji rocznych praktyk zawodowych dla klasy 2 technik mechatronik. Uczniowie w każdy wtorek od grudnia 2018 do czerwca 2019 będą uczestniczyć w zajęciach praktycznych na Dziale Obróbki Mechanicznej. Będą uczyć się obsługi i programowania maszyn sterowanych numerycznie.


Przeczytaj również: Wizyta uczniów ZSP nr 4 w firmie NORD Napędy


Możliwość rozwoju uczniów w zawodzie

Opiekę nad uczniami sprawował będzie specjalnie dedykowany nauczyciel praktycznej nauki zawodu, który zatrudniony jest w szkole. Długoterminowe praktyki to same plusy dla uczestników praktyk, po pierwsze dają możliwość pozyskania pełnej wiedzy z konkretnej tematyki, natomiast po drugie pozwalają zapoznać się z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa.

praktyki w Nord podpisanie umowy

Taki rodzaj praktyk pozwala również zdobyć doświadczenie zawodowe już na etapie szkoły średniej i odnosi się do starych dobrych praktyk nauczania zawodu, które niestety w obecnych czasach trochę kuleją. Połączenie wspólnych sił, szkoły i pracodawcy, daje możliwość sprawnego i rzetelnego nauczania zawodu.

NORD Napędy już 5 rok z rzędu prowadzi długoterminowe zajęcia praktyczne dla uczniów szkół średnich.


Przeczytaj również: NORD w projekcie JOB Starter 2018


 


Tagi
Czytaj więcej