Aktualność Miasto

Gotowi na noc bibliotek w Nowej Soli?

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli już w najbliższy piątek zaprasza na noc bibliotek! Tematem przewodnim wydarzenia będą gry planszowe i inne zabawy logiczne! Zobacz program.

Noc Bibliotek – skąd ten pomysł?

O Nocy Muzeów słyszał chyba każdy! Akcja zyskała taką popularność, że kolejne instytucje postanowiły wykorzystać pomysł nocnego zwiedzania. Od 2015 roku po zachodzie słońca możemy odwiedzić także biblioteki! Centrum Edukacji Obywatelskiej już od 6 lat organizuje Noc Bibliotek, podczas której biblioteki w całym kraju przygotowują dla swoich czytelników specjalne wydarzenia. Akcja ma na celu promować czytelnictwo i zachęcać do odwiedzania bibliotek oraz korzystania z ich zasobów.


Przeczytaj również: Nowosolski Miesiąc Seniora 2021 – jakie atrakcje w programie?


Nowosolska biblioteka zaprasza nocą

VII Noc Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Soli odbędzie się 8 października w godzinach 18.00-22.00. Tematem przewodnim wydarzenia będą gry planszowe i inne zabawy logiczne! Każdy z czytelników, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Jakie atrakcje zorganizowała nowosolska instytucja?

  • 18.00 – Galeria pod Tekstem – Finisaż wystawy „Próżnia Doskonała”

Wystawa ,,Próżnia Doskonała” autorstwa Adama Łuckiego została otwarta 10 września z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema. Artysta specjalizuje się w sztukach wizualnych i intermedialnych, jest też scenografem, rysownikiem, a wiele jego prac nawiązuje właśnie do twórczości Stanisława Lema.

  • 18.00-22.00 – Czytelnia Regionalna – gry planszowe

Jak możemy przeczytać na profilu biblioteki, przez cztery godziny czytelnicy będą mogli poznawać świat gier planszowych. Pracownicy biblioteki będą chcieli przekonać uczestników Nocy Bibliotek, że że planszówki to świetna rozrywka i doskonały pomysł na długi, ciemny jesienny lub zimowy wieczór. W zasobach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli jest około stu gier planszowych! Podczas Nocy Bibliotek będzie można posłuchać trochę więcej o tych planszówkach, które cieszą się największą popularnością oraz poznać te, które zdaniem bibliotekarzy są warte gry.

To, co może zachęcić niezdecydowanych to mała wycieczka do przeszłości i początków gier planszowych! W Czytelni Regionalnej będzie można zagrać w Gęś, czyli jedną z najstarszych gier planszowych. Wymyślona została we Florencji w czasach Medyceuszów w drugiej połowie XVI wieku. Jak zapewniają bibliotekarze, specjalnie na tę okazję przygotują planszę, a pionki do gry wydrukują na miejscu w technologii 3D!

  • od 17.00 – Oddział dla Dzieci Bibluś – rozwiązywanie sudoku
  • 18.00-22.00 – Wypożyczalnia Główna – zwiedzanie zakamarków Biblioteki

Przy okazji Nocy Bibliotek czytelnicy będą mogli zajrzeć do miejsc, które wcześniej były owiane tajemnicą!

Źródło informacji i więcej szczegółów: profil Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli na Facebooku


Tagi
Czytaj więcej