Miasto

Hala widowiskowo-sportowa w Nowej Soli?

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, już za dwa lata w Nowej Soli może powstać hala widowiskowo-sportowa.

Marzenie nowosolan

O hali widowiskowo-sportowej marzy niejeden mieszkaniec Nowej Soli. Byłoby to miejsce nie tylko na sportowe atrakcje, ale także na organizację różnego typu wydarzeń związanych z rozrywką i nie tylko. Do tej pory nie było w mieście takiego miejsca, ale być może wkrótce to się zmieni. Jak pisał w zeszłym tygodniu na swoim profilu prezydent Wadim Tyszkiewicz, inwestycje takie jak ta możliwe są wyłącznie dzięki rozwojowi gospodarczemu regionu. To właśnie od decyzji kolejnego inwestora zależy czy hala sportowa powstanie. Prezydent tłumaczy:

„W lipcu rozstrzygnie się sprawa wejścia do Nowej Soli na 22 ha działkę dużego inwestora, który swoimi podatkami w przyszłości, zagwarantuje sfinansowanie tej naszej wymarzonej inwestycji bez naruszania obecnej struktury finansów miasta. Jeśli inwestor wejdzie do Nowej Soli, to natychmiast uruchamiamy całą procedurę związaną z budową hali.”


Przeczytaj również: Park Interior: Startup Weekend Zielona Góra


Prosty projekt

Jak będzie wyglądać hala widowiskowo-sportowa? Od ostatnich informacji o jej powstaniu zatwierdzono ostateczny kształt budynku i miejsce jego powstania. Basen miałby być wybudowany obok powstającego już basenu, wzdłuż ulicy Gimnazjalnej. Nowy obiekt ma pomieścić około 800 osób podczas zwykłych wydarzeń sportowych i około 1500 podczas koncertów. Hala ma być tak przystosowana, żeby na zabezpieczonym boisku można było postawić scenę i krzesełka. Z informacji udostępnionych od prezydenta Tyszkeiwicza wynika, że poprawiono nieco architekturę i wygląd hali, tak, by pasowały do sąsiednich secesyjnych kamienic.


Przeczytaj również: Powstanie mural!


Źródło zdjęcia: Wadim Tyszkiewicz – profil Facebook


Tagi
Czytaj więcej