Miasto Wydarzenia

Hotele dla pszczół

Nadleśnictwo Nowa Sól dba o pszczoły - w Parku Krasnala odbyły się warsztaty z budowania hoteli dla tych owadów.

Co wiesz o pszczołach?

Na początku warsztatów zorganizowanych przez Nadleśnictwo Nowa Sól, przedstawiciele rejonowego koła pszczelarzy opowiedzieli o życiu pszczół i celu warsztatów. Zaskakującą informacją może być fakt, że w Polsce żyje ponad 400 gatunków dzikich pszczół! Organizatorzy wydarzenia chcieli zwrócić uwagę, na problem wymierania tych owadów, który jest coraz powszechniejszy. Ratunkiem może być właśnie budowanie hoteli, które zastąpią strzechy i drewniane budynki, w których kiedyś osiedlały się owady.


Przeczytaj również: Turniej o Złote Serce


Dzielni budowniczy

W warsztatach wzięło udział aż dziesięć drużyn! Do pomocy pszczołom przystąpił Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej, Enea, Urząd Miasta, Muzeum Miejskie, straż pożarna, przedszkole nr 5, Nadleśnictwo Nowa Sól i trzy grupy rodzinne. Wykonywanie hoteli dla pszczół poszło niesamowicie sprawnie i szybko, a to wszystko dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczestników. Do dyspozycji budowniczy mieli deski, wydrążone pnie, cegły gliniane i dziurawki, pęczki trzciny i bambusa, szyszki sosnowe, pieńki drewna i drewniane kostki z wywierconymi otworami. Teraz czas ustawić hotele w odpowiednich miejscach! Jak tłumaczył Jacek Heger z Nadleśnictwa Nowa Sól, hotele należy ustawiać frontem w kierunku południowym, w zacisznym miejscu otoczonym roślinami.

Źródło: Tygodnik Krąg


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.