Aktualność Pracodawcy Strefa Wydarzenia

Ile krwi oddał NORD w tym roku?

Akcja oddawania krwi w NORD Napędy to już tradycja. Krwiobus z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze odwiedza firmę zwykle dwa razy w roku.

Zbierają krew od 2016 r.

Z przeglądu akcji Krwiobus w NORD wynika, że od 2016 roku przeprowadzono w firmie 11 akcji oddawania krwi. Chęć udziału w akcji zadeklarowało 305 osób, z czego na fotelach zasiadło 249 krwiodawców. Łącznie oddali aż 112 litrów krwi pełnej. W związku z tym, iż krew poddawana jest procesowi preparatyki (rozdziału) w wyniku, którego otrzymujemy 3 składniki (krwinki czerwone, płytki krwi oraz osocze świeżo mrożone) śmiało można mówić, że krwiodawcy oddający krew na akcjach w NORD Napędy przyczynili się do uratowania ponad 740 pacjentów!


Przeczytaj również: NORD Napędy: Uczniowie ZSP nr 4 oddali krew! [ZDJĘCIA]


W 2019 r. oddawali krew dwa razy

W tym roku w NORD Napędy zorganizowano dwie akcje, podczas których chęć oddania krwi zadeklarowało 61 osób. Ostatecznie na fotelach w Krwiobusie zasiadło 35 krwiodawców, którzy oddali w sumie 15,75 litrów krwi pełnej. Krew pracowników firmy pozwoliła przygotować produkty lecznicze dla ponad 100 pacjentów lubuskich szpitali. W 2020 r. pojawią się nowe akcje Krwiobus w NORD. Dla NORD Napędy to bardzo ważna inicjatywa – za każdym razem zachęcają do oddania krwi nie tylko swoich pracowników, ale również mieszkańców Nowej Soli i okolic.

Organizacja akcji w zakładzie produkcyjnym, gdzie występują pilne terminy produkcyjne stanowi dość trudne wyzwania w planowaniu procesów produkcyjnych. Jednak w tym przypadku liczy się coś więcej – pomoc i możliwość uratowania życia, które jest dla nas ludzi bezcenne, stanowi największą wartość.


Przeczytaj również: Oddawaj krew razem z NORD Napędy!


Specjalne podziękowania

Z okazji podsumowania akcji krwiodawczych, NORD ma kilka słów podziękowań:

Chcemy podziękować całemu zespołowi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, jesteśmy pełni podziwu ich pracy i zaangażowania. Podziękowania składamy również dla Pana Krzysztofa Piwowarczyka z RCKiK w Zielonej Górze, z którym nieprzerwanie od 2016 r. planujemy terminy wizyt, ale również wymieniamy się doświadczeniami jak przyciągnąć do akcji nowych krwiodawców.

I w końcu co ważne, dziękujemy wszystkim pracownikom NORD Napędy Zakłady Produkcyjne , jak również mieszkańcom Nowej Soli i okolic, którzy oddali krew na naszych akcjach i tym samym w sposób bezpośredni przyczynili się do uratowania około 740 pacjentów z lubuskich szpitali. Bez ich dobrego serca nic by się nie udało.

Zapraszamy serdecznie do oddawania krwi w 2020 r., zarówno na terenie NORD Napędy w Nowej Soli, ale również do wszelkich innych akcji, które realizowane są stale w naszym kraju. Życie ludzkie jest bezcenne, dlatego też pomagajmy jak tylko mamy taką możliwość.

 


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.