Aktualność Pracodawcy Strefa Wydarzenia

Ile krwi oddał NORD w tym roku?

Akcja oddawania krwi w NORD Napędy to już tradycja. Krwiobus z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze odwiedza firmę zwykle dwa razy w roku.

Zbierają krew od 2016 r.

Z przeglądu akcji Krwiobus w NORD wynika, że od 2016 roku przeprowadzono w firmie 11 akcji oddawania krwi. Chęć udziału w akcji zadeklarowało 305 osób, z czego na fotelach zasiadło 249 krwiodawców. Łącznie oddali aż 112 litrów krwi pełnej. W związku z tym, iż krew poddawana jest procesowi preparatyki (rozdziału) w wyniku, którego otrzymujemy 3 składniki (krwinki czerwone, płytki krwi oraz osocze świeżo mrożone) śmiało można mówić, że krwiodawcy oddający krew na akcjach w NORD Napędy przyczynili się do uratowania ponad 740 pacjentów!


Przeczytaj również: NORD Napędy: Uczniowie ZSP nr 4 oddali krew! [ZDJĘCIA]


W 2019 r. oddawali krew dwa razy

W tym roku w NORD Napędy zorganizowano dwie akcje, podczas których chęć oddania krwi zadeklarowało 61 osób. Ostatecznie na fotelach w Krwiobusie zasiadło 35 krwiodawców, którzy oddali w sumie 15,75 litrów krwi pełnej. Krew pracowników firmy pozwoliła przygotować produkty lecznicze dla ponad 100 pacjentów lubuskich szpitali. W 2020 r. pojawią się nowe akcje Krwiobus w NORD. Dla NORD Napędy to bardzo ważna inicjatywa – za każdym razem zachęcają do oddania krwi nie tylko swoich pracowników, ale również mieszkańców Nowej Soli i okolic.

Organizacja akcji w zakładzie produkcyjnym, gdzie występują pilne terminy produkcyjne stanowi dość trudne wyzwania w planowaniu procesów produkcyjnych. Jednak w tym przypadku liczy się coś więcej – pomoc i możliwość uratowania życia, które jest dla nas ludzi bezcenne, stanowi największą wartość.


Przeczytaj również: Oddawaj krew razem z NORD Napędy!


Specjalne podziękowania

Z okazji podsumowania akcji krwiodawczych, NORD ma kilka słów podziękowań:

Chcemy podziękować całemu zespołowi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, jesteśmy pełni podziwu ich pracy i zaangażowania. Podziękowania składamy również dla Pana Krzysztofa Piwowarczyka z RCKiK w Zielonej Górze, z którym nieprzerwanie od 2016 r. planujemy terminy wizyt, ale również wymieniamy się doświadczeniami jak przyciągnąć do akcji nowych krwiodawców.

I w końcu co ważne, dziękujemy wszystkim pracownikom NORD Napędy Zakłady Produkcyjne , jak również mieszkańcom Nowej Soli i okolic, którzy oddali krew na naszych akcjach i tym samym w sposób bezpośredni przyczynili się do uratowania około 740 pacjentów z lubuskich szpitali. Bez ich dobrego serca nic by się nie udało.

Zapraszamy serdecznie do oddawania krwi w 2020 r., zarówno na terenie NORD Napędy w Nowej Soli, ale również do wszelkich innych akcji, które realizowane są stale w naszym kraju. Życie ludzkie jest bezcenne, dlatego też pomagajmy jak tylko mamy taką możliwość.

 


Tagi
Czytaj więcej