Inicjatywa Nowa Praca

Czym jest inicjatywa Nowa Praca?

Nowa Praca to inicjatywa, która zrzesza cztery zaangażowane firmy z nowosolskiej strefy ekonomicznej. Celem projektu jest wspólne poszukiwanie nowych pracowników w regionie, edukowanie na tematy związane z pracą oraz aktywność lokalna.

Inicjatywa została powołana do życia w 2017 roku, kiedy pięciu pracodawców z Nowej Soli postanowiło odpowiedzieć na potrzeby rynku pracy i pokazać swoje atuty. Nowa Praca ma pomagać firmom w działaniach marketingowych i rekrutacyjnych skupiających się na pozyskaniu wartościowych pracowników. To innowacyjny projekt w skali kraju — wcześniej nie powstała tego typu inicjatywa, w której pracodawcy łączą siły i szukają wspólnie kandydatów.

Głównym założeniem projektu Nowa Praca było stworzenie portalu rekrutacyjnego i promowanie ofert pracy pięciu pracodawców, gromadzenie bazy kandydatów, informowanie o zasadach panujących na rynku pracy, a także pokazywanie jak od środka funkcjonują ich przedsiębiorstwa. Nowa Praca jest przykładem ciekawej współpracy nie tylko w obszarze rekrutacyjnym, ale także employer brandingowym i PR-owym. Projekt stał się wielowymiarowym przedsięwzięciem, które dociera do szerokiego grona odbiorców nie tylko z Nowej Soli i okolic, ale także z całego województwa lubuskiego. Nasze działania nie kończą się jedynie na akcjach online — portalu, newsletterze czy mediach społecznościowych. Staramy się także angażować w wydarzenia offline — Przystanek Praca, podczas którego zapraszamy chętnych do odwiedzenia naszych firm, czy znanego już festiwalu jedzenia ulicznego Food Truck Fest w Zielonej Górze i w Nowej Soli.

Kto bierze udział w inicjatywie Nowa Praca?

Pracodawcy skupieni w inicjatywie Nowa Praca to Alumetal, JOST Polska, Mazel S.A., Nord Napędy. Więcej o pracodawcach przeczytasz w zakładce Pracodawcy.

Czytaj więcej