Inicjatywa Nowa Praca

Czym jest inicjatywa Nowa Praca?

Nowa Praca to inicjatywa, która zrzesza sześć zaangażowanych firm z nowosolskiej strefy ekonomicznej. Celem projektu jest wspólne poszukiwanie nowych pracowników w regionie, edukowanie na tematy związane z pracą oraz aktywność lokalna.

Inicjatywa została powołana do życia w 2017 roku, kiedy pięciu pracodawców z Nowej Soli postanowiło odpowiedzieć na potrzeby rynku pracy i pokazać swoje atuty. Nowa Praca ma pomagać firmom w działaniach marketingowych i rekrutacyjnych skupiających się na pozyskaniu wartościowych pracowników. To innowacyjny projekt w skali kraju – wcześniej nie powstała tego typu inicjatywa, w której pracodawcy łączą siły i szukają wspólnie kandydatów.

Głównym założeniem projektu Nowa Praca było stworzenie portalu rekrutacyjnego i promowanie ofert pracy pięciu pracodawców, gromadzenie bazy kandydatów, informowanie o zasadach panujących na rynku pracy, a także pokazywanie jak od środka funkcjonują ich przedsiębiorstwa. Nowa Praca jest przykładem ciekawej współpracy nie tylko w obszarze rekrutacyjnym, ale także employer brandingowym i PR-owym. Projekt stał się wielowymiarowym przedsięwzięciem, które dociera do szerokiego grona odbiorców nie tylko z Nowej Soli i okolic, ale także z całego województwa lubuskiego. Nasze działania nie kończą się jedynie na akcjach online – portalu, newsletterze czy mediach społecznościowych. Staramy się także angażować w wydarzenia offline – Przystanek Praca, podczas którego zapraszamy chętnych do odwiedzenia naszych firm, czy znanego już festiwalu jedzenia ulicznego Food Truck Fest w Zielonej Górze i w Nowej Soli.

Kto bierze udział w inicjatywie Nowa Praca?

Pracodawcy skupieni w inicjatywie Nowa Praca to AB Foods Polska, Alumetal, JOST Polska, Mazel S.A., Nord Napędy oraz Lantmannen Unibake. Więcej o pracodawcach przeczytasz w zakładce Pracodawcy.

Czytaj więcej

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.