Aktualność

Innowacje? Lubuskie przoduje w trzech kategoriach!

Z danych GUS wynika, że w aż trzech dziedzinach lubuskie przedsiębiorstwa znalazły się na czele krajowej listy dotyczącej innowacji. - Region zmienia swe gospodarcze oblicze - komentuje marszałek województwa Elżbieta Polak.

Główny Urząd Statystyczny opublikował raport pt. ,,Działalność innowacyjna przedsiębiorstw w latach 2014-2016″. Województwo lubuskie przoduje w nim w aż w trzech kategoriach.

Innowacje organizacyjne

Aż w 12,9 proc. firm wdrożono nową metodę organizacyjną, co przyczyniło się do poprawy wydajności pracy. Według autorów raportu taka zmiana może dotyczyć sposobu zarządzania wiedzą czy choćby organizacją miejsca pracy.

Innowacje marketingowe

Woj. lubuskie jest także liderem we wprowadzaniu innowacji marketingowych, które polegały m.in. na wdrożeniu nowej koncepcji lub strategii marketingowej.

GUS tak je definiuje: Innowacje marketingowe obejmują znaczące zmiany w projekcie/konstrukcji produktów (product design), opakowaniu, dystrybucji produktów, promocji produktów i kształtowaniu cen. Nie zalicza się do nich zmian sezonowych, regularnych i innych rutynowych zmian w zakresie metod marketingowych.

Innowacje logistyczne

Tutaj również nasze województwo dzierży palmę pierwszeństwa. W 6,2 proc. firm dokonano zmian w system zarządzania zapasami czy wprowadzeniu systemu zarządzania dostawami.

Warto również wspomnieć o innych wykresach, w których Lubuskie uplasowało się wysoko. To m.in. Przedsiębiorstwa usługowe, które w latach 2014-2016 otrzymały publiczne wsparcie na działalność innowacyjną w % przedsiębiorstw aktywnych innowacyjnie według województw – tutaj woj. lubuskie uplasowało się na drugim miejscu.

–  Region zmienia gospodarcze oblicze. Napływ inwestycji pozwala na prowadzenie produkcji o wysokim zaawansowaniu technologicznym. Rośnie znaczenie firm innowacyjnych. Władze samorządowe wspierają budowę zaplecza badawczo-rozwojowego – mówi na stronie lubuskie.pl marszałek Elżbieta Polak.

Pełny raport znajdziecie TUTAJ. 


Tagi
Czytaj więcej