Porady

Jak często aktualizować CV?

Wbrew pozorom, CV powinniśmy aktualizować nie tylko w momencie, w którym zaczynamy poszukiwania nowej pracy. Najlepiej robić to na bieżąco. Dlaczego?

Nowe stanowisko

Otrzymałeś awans, zmieniłeś stanowisko? To odpowiedni moment, żeby zaktualizować swoje CV. To sytuacja w naszym życiu zawodowym, o której warto mówić i która podnosi nasz status. Awans i zmiana stanowiska to także sygnał do naszego przyszłego pracodawcy, że stale się rozwijamy i doskonalimy swoje kompetencje. By pokazać, że jesteśmy zaagażowani w zdobywanie nowych umiejętności, w CV możemy także aktualizować informacje o wolontariatach czy dodatkowych zajęciach.


Przeczytaj również: 5 sposobów na podnoszenie kwalifikacji zawodowych


Nowy zakres obowiązków

Zmienił się zakres Twoich obowiązków na pełnionym stanowisku? Pamiętaj, aby wpisać nowe zadania do opisu swojego stanowiska w CV. Warto wpisać do dokumentu nasze nowe obowiązki od razu, inaczej mogą szybko nam umknąć. Takie pominięcie w CV mogłoby działać na naszą szkodę. Obłsugujesz nowy sprzęt? Musisz nauczyć się nowego programu? Napisz o tym!

Zmiany w wykształceniu

Skończyłeś właśnie studia podyplomowe? A może kurs lub ważne szkolenie? Pamiętaj, żeby umieścić to w swoim CV! Dzięki temu zyskujesz kolejne plusy w procesie rekrutacji. Przecież zyskałeś nowe kompetencje i rozwijasz się!


Przeczytaj również: Jak znaleźć swoją ścieżkę zawodową?


Nowoczesne CV

Nie musisz aktualizować swojego CV tylko i wyłącznie ze względu na nowe umiejętności czy zmianę stanowiska. Spójrz na swoje CV, a później na kreatory dostępne w Internecie. Jeśli Twój dokument jest nieco przestarzały, postaw na nowoczesną, ciekawą formę graficzną. Dokument powinien być przejrzysty i podzielony na poszczególen sekcje. Wprowadź ciekawy kolor (ale bez przesadnego kombinowania!) albo ikonografikę – coś, co Cię wyróżni.


Tagi
Czytaj więcej