Porady

Jak dopasować CV do oferty pracy?

Prawdopodobnie stworzyłeś kiedyś CV, które rozsyłasz do każdej możliwej firmy. To spory błąd - każde wysłane CV powinno być dopasowane do stanowiska, na które aplikujemy. Sprawdź jak to zrobić.

Stwórz profesjonalne CV

To najważniejsza rada, którą możemy Ci dać. Niezależnie od tego na jakie stanowisko aplikujesz, stwórz CV, które będzie mówić o Tobie jak o profesjonaliście w fachu.  Twój życiorys przygotowany skrupulatnie i schludnie będzie świadczył o zaangażowaniu. Nie rozsyłaj do każdej firmy tych samych dokumentów. Dlaczego? Każdy pracodawca inaczej postrzega osoby aplikujące i poszukuje różnych cech i doświadczeń. Co zrobić, by dopasować swoje CV do oferty pracy?


Przeczytaj również: Jak zorganizować poszukiwania pracy?


Jak dopasować CV do oferty pracy?

Poznaj firmę, do której aplikujesz

Przed wysłaniem CV sprawdź profil firmy i jej specyfikę. Dzięki określeniu kierunku rozwoju potencjalnego pracodawcy, jesteś w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie czy naprawdę chcesz pracować w danym miejscu. Jeśli tak, znajomość firmy pozwoli Ci dopasować CV do oczekiwań rekruterów.

Sprawdź wymagania

Przede wszystkim sprawdź wymagania na dane stanowisko, jeśli spełniasz je wszystkie, wypisz je w swoim CV.

Pomiń nieistotne informacje

Usuń punkty, które wydają Ci się zbędne na stanowisku, na które aplikujesz. Twój życiorys powinien być zwięzły i zawierać tylko najważniejsze informacje.

Aktualizuj swoje CV

CV nie może być napisane lata temu i rozsyłane bez zmian do kolejnych pracodawców. Dbaj o to, żeby zamieszczone w życiorysie punkty były aktualne i zgodne z prawdą. Przede wszystkim umieść swoje najnowsze zdjęcie, sprawdź zainteresowania i wypisz najświeższe kursy.


Tagi
Czytaj więcej