Aktualność Miasto Wydarzenia

Jak Dzień Niepodległości świętować będą mieszkańcy Nowej Soli?

W tym roku przypada jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Co będzie się działo w ten weekend w mieście z okazji Święta Niepodległości?

Świętowanie Dnia Niepodległości

Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz oraz komitet organizacyjny obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszają mieszkańców na uroczystości, które odbędą się w niedzielę.

Plan obchodów:

9:30 Msza święta za Ojczyznę w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika.
15.30 Nadanie rondu u zbiegu ulic Towarowej i Zjednoczenia nazwy „Rondo 100-lecia Odzyskania Niepodległości”

Po odsłonięciu tabliczek zgromadzeni mają przejść przed pomnik Bohaterom Walk o Polskę. Tam odbędzie się apel poległych, będą przemówienia. Nastąpi też posadzenie dębu.

Uroczystości zakończy pokaz sztucznych ogni. Podczas uroczystości zgromadzenie otrzymają Kokardy Narodowe uszyte przez uczniów nowosolskich szkół, a także ciastka w biało-czerwonych barwach przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jana Pawła II (Spożywczak). Uczestnicy uroczystości otrzymają także pamiątkową pocztówkę, na której widnieją prace plastyczne nowosolskich uczniów, laureatów konkursu Drogi do Niepodległości.

17:00 „Koncert dla Niepodległej” w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika. W programie muzyka polska. Wstęp wolny.

Ponadto Harcerze zapraszają do uczestnictwa w grze miejskiej z okazji Święta Niepodległości. Zabawa rozpocznie się o godz. 13:30 na Harcerskiej Górce, zakończenie nastąpi ok. godz. 15 przy pomniku Bohaterom Walk o Polskę. Można się zgłosić do udziału poprzez stronę www.nowasol.zhp.pl


Przeczytaj również: Nowa poczekalnia na dworcu w Nowej Soli
Przeczytaj również: W listopadzie zostanie oddana kolejna nitka drogi S3


 


Tagi
Czytaj więcej