Porady

Jak wysłać CV na Nowej Pracy?

Chociaż portal Nowa Praca jest łatwy i przyjazny w obsłudze, zdarzają się sytuacje, że wysłanie CV przysparza trudności. Postanowiliśmy zebrać najważniejsze rady w jednym miejscu. Sprawdźcie jak złożyć CV na naszym portalu.

1. Formularz główny

Na naszej głównej stronie znajdziesz opcję „Wyślij CV”. Formularz ten jest formularzem ogólnym. Co to oznacza? Twój życiorys zostanie rozesłany do każdej z pięciu firm biorących udział w inicjatywie Nowa Praca. Jeśli interesuje Cię jakiekolwiek stanowisko w Alumetalu, JOST, NORD Napędy czy Mazelu – skorzystaj z tej opcji.


Przeczytaj również: Jak szukać pracy?


2. Oferty pracy

Aktualne oferty pracy wszystkich firm znajdziesz w zakładce „Oferty pracy” lub wchodząc bezpośrednio na podstronę pracodawcy. To właśnie tutaj możesz przejrzeć wolne stanowiska i zdecydować, na które z nich będziesz aplikować. Na stronie każdej z ofert masz możliwość wysłania CV związanego tylko i wyłącznie z daną ofertą. Formularz znajdujący się na stronie jest automatycznie przekierowany do konkretnej firmy. Pod ofertą zazwyczaj są dane kontaktowe do działu rekrutacyjnego – masz jakieś pytania odnośnie pracy lub rekrutacji? Zadzwoń do działu HR.

3. Próbuj

Wysłałeś CV, ale nadal nikt się z Tobą nie skontaktował? Firmy decydują się na kontakt wyłącznie z wybranymi kandydatami. Nie przejmuj się – to, że nie powiodło Ci się w tej rekrutacji, nie znaczy, że następnym razem się nie uda. Próbuj, wysyłaj CV – może uda Ci się dostać pracę na innym stanowisku niż planowałeś.


Przeczytaj również: List motywacyjny – pisać czy nie?


4. RODO

Ze względu na wprowadzone w zeszłym roku rozporządzenie o ochronie danych osobowych Twojej dokumenty aplikacyjne mogą być przechowywane u pracodawców tylko przez określony czas. Oznacza to, że Twoje CV nie będzie w ciągłym obiegu, tylko sam będziesz musiał zadbać o jego życie w danej firmie. Staraj się aktualizować swoje CV co jakiś czas przesyłając je do wybranego pracodawcy.

5. Jak aplikować?

Zasady są bardzo proste! Jeśli odpowiadasz na daną ofertę pracy nie zostawiaj samych danych kontaktowych, ale załącz przygotowane wcześniej CV. Zwiększa to Twoje szanse na rozmowę rekrutacyjną. Niech Twój życiorys zawiera Twoje doświadczenie w pracy i określenie stanowiska, na które aplikujesz. Oferta pracy dotyczy wykwalifikowanego stanowiska pracy? Przygotuj list motywacyjny, w którym napiszesz dlaczego akurat ta praca Cię interesuje. Pamiętaj, żeby w CV nie kłamać, nie pisać o swoich słabościach i przede wszystkim szanować pracodawcę, do którego aplikujemy. Zdjęcie z wakacji, śmieszny adres email nie przystają poważnemu pracownikowi. Chcesz więcej porad jak napisać dobre CV? Zobacz nasz poradnik.

 


Tagi
Czytaj więcej