Aktualność Pracodawcy

Jak zostać operatorem maszyn CNC?

Droga do zostania operatorem maszyn sterowanych cyfrowo może być łatwiejsza, niż Ci się wydaje. Zobacz, jak dzięki pracy w NORD Napędy możesz nauczyć się zawodu.

Jak zostać operatorem maszyn obróbczych sterowanych cyfrowo?

Oczywiście najskuteczniejszą drogą do otrzymania pracy jako operator maszyn obróbczych jest ukończenie uczelni wyższej o profilu technicznym. Podczas edukacji studenci nabywają umiejętności związane z obsługą, programowaniem i regulowaniem maszyn CNC. Daje to możliwość pracowania na różnego rodzaju obrabiarkach, w tym frezarkach, tokarkach czy wykrawarkach. By zostać kwalifikowanym operatorem maszyn sterowanych cyfrowo, należy przejść odpowiednie kursy i zdać egzamin kwalifikacyjny.


Przeczytaj również: Operator CNC – ile zarabia i jakie ma obowiązki?


Na czym polega praca i jakie możliwości rozwoju oferuje?

Operator maszyn obróbczych sterowanych cyfrowo to zawód wymagający ciągłych szkoleń i bycia na bieżąco z nowościami technologicznymi. Ważne, żeby zapoznawać się ze zamieniającymi się parametrami i technologiami urządzeń. Szczególnie istotne jest to przy pracy z najnowszym sprzętem.

Poziom trudności obowiązków zależy od stopnia zaawansowania pracownika i jego umiejętności. Podstawowymi zadaniami na stanowisku operatora maszyn sterowanych cyfrowo jest uruchamianie, kontrolowanie przebiegu obróbki i końcowej jakości obróbki. Bardziej doświadczone osoby odpowiedzialne są za programowanie maszyn oraz wprowadzanie korekt parametrów procesu obróbczego. Zdarza się, że potrzebne jest wykonanie rysunków technicznych czy szkiców detali.

Jak zostać operatorem CNC w Nowej Soli?

Ciekawi Cię proces obróbki skrawaniem CNC? Możesz zostać operatorem maszyn obróbczych sterowanych cyfrowo. W NORD Napędy trwa właśnie nabór na to stanowisko. Nie musisz posiadać doświadczenia na tym stanowisku – chętnie nauczymy Cię od podstaw tego trudnego zawodu. Wystarczy, że masz minimalną wiedzę techniczną. Zależy nam na znajomości rysunku technicznego i narzędzi pomiarowych u kandydata na to stanowisko. W NORD Napędy od podstaw nauczysz się obsługiwać maszyny sterowane cyfrowo, dzięki czemu zdobędziesz nowy zawód.

Zobacz szczegóły oferty →


Tagi
Czytaj więcej