Porady

Jak zwiększyć produktywność?

Wielu z nas pracuje od kilku miesięcy zdalnie. Chociaż część pracowników wypracowała już swoje własne zasady, inni nadal mogą mieć problem z produktywnością. Jak ją poprawić?

Jest kilka trików, które pomogą Ci zwiększyć Twoją produktywność – nie tylko podczas pracy zdalnej, ale także w codziennym życiu. Wystarczą proste zasady i regularne ich przestrzeganie. Zobacz, jak poprawić produktywność.

Po pierwsze, planowanie!

To klucz do sukcesu. Planowanie pomaga zapanować zarówno nad małymi, jak i większymi projektami, a także usystematyzuje Twoją pracę. Zwykle wydaje nam się, że pamiętamy o każdym szczególe i zrealizowaniu nawet tych najmniejszych zdań. Niestety, pamięć ludzka jest zawodna, szczególnie w najbardziej stresujących momentach.

Wymyśl, w jaki sposób zaczniesz pracę nad stworzeniem planu. Możesz to zrobic na kartce, w kalendarzu, w komputerze czy aplikacji na Twoim smartfonie. Najlepiej stworzyć plan na cały tydzień, tak by rozsądnie rozplanować wszystkie zadania. Planuj nie tylko swoje zawodowe obowiązki, ale stwórz plan także dla swoich zajęć prywatnych. Będzie łatwiej utrzymać harmonię oraz zaplanować wolne chwile.


Przeczytaj również: Efektywna praca zdalna – czy jest możliwa?


Kolejny krok – ustalanie priorytetów

Ten punkt zdecydowanie możesz połączyć z planowaniem. Dlaczego? Pomyśl, które cele i zadania są najistotniejsze i muszą być wykonane najszybciej. Dzięki takim działaniom nie będziesz skupiać się na rzeczach mało istotnych na dany moment, a zajmiesz się realizacją tych najpilniejszych.

Nie ma sukcesu bez regularności

Oczywiście stworzenie planu pracy i ustalenie priorytetów pomoże Ci w usystematyzowaniu swojej pracy i zwiększeniu produktywności. Nie będą one miały jednak sensu w sytuacji, w której porzucisz regularność. Ważne, żeby te działania powtarzać przy każdym nowym zdaniu. Wejdzie nam to w nawyk i pomoże poprawić efektywność pracy. Bez regularności nie zauważysz żadnej zmiany.


Przeczytaj również: Jak odnaleźć się w nowej pracy?


Dbaj o siebie

To ważne – bez spokojnej głowy i siły fizycznej, żadne zadanie nie będzie wykonane w 100%. Planując swój dzień nie zapomnij uwzględnić w nim czasu na odpoczynek i relaks. Czysta głowa to największy klucz do sukcesu.


Tagi
Czytaj więcej