Porady

Jakich błędów unikać pisząc CV?

Jak napisać CV dzięki, któremu dostaniesz pracę? Mamy dla Ciebie kilka błędów, których powinieneś się wystrzegać!

1.Nie wspominaj najwcześniejszych etapów edukacji. Jeśli nie jesteś świeżo upieczonym absolwentem, omiń informację o szkole średniej – zamiast tego skup się na najnowszych osiągnięciach, bowiem to one są najbardziej istotne dla pracodawcy.

2. Nie pisz o swoich słabościach – informacja o kursie językowym, który nadal czeka na realizację wypadnie słabo nawet na tle najlepszych osiągnięć. Lepiej to przemilczeć.

3. Nie kłam. Wzmianka o pracy na wysokim stanowisku przykuje wzrok każdego pracodawcy. Pamiętaj, że ten może jednak w łatwy sposób zweryfikować te informacje lub co gorsza – osobiście znać sytuację w danym przedsiębiorstwie.

4. Bądź poważny i szanuj odbiorcę Twojego CV. Dokument wysłany z maila o trywialnej nazwie (e-mail misiaczek134@poczta.pl to nie najlepszy pomysł) przedstawi Cię w bardzo złym świetle. Na potrzeby rekrutacji załóż specjalną skrzynkę pocztową – dodatkowo pozwoli Ci to posegregować wszystkie aplikacje.

5. Pamiętaj o odpowiednim zdjęciu. Fotografia z wakacji na pewno budzi u Ciebie ciepłe wspomnienia, jednak pracodawca woli widzieć Cię w bardziej oficjalnym wydaniu. Wizyta u fotografa będzie dobrym rozwiązaniem zwłaszcza, jeśli ubiegasz się o wysokie stanowisko w pracy biurowej.

6. Unikaj wymyślnych czcionek i dbaj o schludność Twojego CV. Pamiętaj, że jest ono Twoją wizytówką i świadczy wyłącznie o Tobie!

7. W CV obowiązkowo umieść formułę o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Tylko wtedy potencjalny pracodawca może legalnie włączyć Cię do procesu rekrutacji.

8. Unikaj szczegółowych opisów – jeśli chcesz przedstawić swoje dotychczas wypełniane obowiązki, użyj podpunktów lub wymień je kolejno. Wiesz, że dobre CV powinno mieć maksymalnie 2 strony? Wówczas nie ma możliwości, że któraś z nich zagubi się w toku rekrutacji.

9. Tworząc CV, które masz zamiar wysłać drogą mailową nie powinno przekraczać 1 MB. Nie zaśmiecaj skrzynki pracodawcy i nie obciążaj jego komputera.


Tagi
Czytaj więcej