Aktualność Pracodawcy

Jakich pracodawców doceniają pracownicy fizyczni?

Rynek pracy od kilku już lat należy nie do pracodawców, a do pracowników. To właśnie oni mogą przebierać w ofertach i szukać takiej pracy, która będzie im maksymalnie odpowiadać. Jakie oczekiwania mają pracownicy fizyczni i fachowcy względem pracodawców? Poznaj wyniki raportu Pracuj.pl "Fachowcy o lepszej pracy".

Idealny pracodawca według fachowców

Zaufanie to podstawa dobrych stosunków między pracodawcą i pracownikiem. Według raportu Pracuj.pl „Fachowcy o lepszej pracy”, pracownicy fizyczni szukają firm, które są rozpoznawalne na rynku pracy i transparentne. Duże i rozpoznawalne przedsiębiorstwa cieszące się dużą renomą to według większości respondentów pożądani pracodawcy. Istotna jest stabilność zatrudnienia oraz jasne warunki pracy. Według 45% ankietowanych, trwałość i bezpieczeństwo firmy są najważniejszą kwestią w kontekście szukania nowego pracodawcy. Wybuch pandemii pokazał, jak istotne są to czynniki. Wiele firm zamykało swoje zakłady na wiele tygodni, pozostawiając swoich pracowników na przymusowych urlopach lub rozwiązując umowy. Nic dziwnego, że strach przed nagłą utratą pracy pozostał.


Przeczytaj również: SmartLunch w Nord Napędy. Smaczne benefity dla pracowników


Docenienie pracownika

Tylko 23% osób biorących udział w badaniu zwraca uwagę na pozapłacowe benefity oferowane przez pracodawców. Połowie pracowników zależy na pochwałach otrzymywanych od przełożonych i stosunkach partnerskich w pracy. Te dwa elementy działają nawet lepiej niż pieniężne premie i podwyżki. Pracownikom zależy na możliwości wykazania się, byciu wysłuchanym i braniu pod uwagę ich pomysłów.

Jakim pracodawcom ufają?

Aż 80% ankietowanych podczas rekrutacji zwraca uwagę na opinię pracodawcy i jego renomę. Przed aplikacją do danej firmy, kandydaci sprawdzają w Internecie profile pracodawców oraz oceny wystawiane na portalach społecznościowych (26%). Co weryfikują? Głównie terminowość wypłat i ich wysokość. Wśród wyróżnionych czynników wpływających na zaufanie danemu pracodawcy są także jasne zasady rekrutacji i jawne informacje o warunkach zatrudnienia. W obecnych czasach liczy się zapewnienie fachowcom środowiska, które będzie odpowiadać na podstawowe, priorytetowe potrzeby.

Więcej o raporcie znajdziesz na media.pracuj.pl


Tagi
Czytaj więcej