Pracodawcy Strefa

JOST In Time na święta!

W grudniu dużo się dzieje w firmie JOST i bynajmniej nie chodzi o pracę. Zobacz, w co angażowali się pracownicy, by lepiej poczuć atmosferę świąt i umilić innym Boże Narodzenie.

Świąteczny czas to dla firmy JOST Polska szczególny okres. W tym czasie w firmie dzieje się dużo. Między inwentaryzacją a przygotowywaniem się przez dział księgowości do zamknięcia roku odbywają się inicjatywy charytatywne i wydarzenia skierowane do Pracowników i ich dzieci. Jak firma poradziła sobie z ich realizacją w trakcie trwającej pandemii? O to zapytaliśmy JOST-owe Elfy – Katarzynę Grygiel, Joannę Domińczak i Dominikę Paplińską.

W JOST w okresie grudnia odbywają się standardowo trzy duże inicjatywy: Akcja charytatywna, Mikołajki dla dzieci i spotkanie z Pracownikami. Nie pozwoliliśmy, by trwająca pandemia pokrzyżowała nam plany, dlatego nasze pracę nad przygotowaniami rozpoczęły się już w październiku.

Zadanie nr 1 – Mikołajki dla dzieci!

„Dla dzieci naszych Pracowników co roku organizujemy dużą imprezę mikołajkową. Kluczowym momentem tej corocznej imprezy jest spotkanie ze św. Mikołajem, który dla każdego dziecka miał przygotowaną paczkę ze słodyczami. W tym roku postanowiliśmy przygotować specjalne paczki dla dzieci – zawierające list od św. Mikołaja, kartę podarunkową – w zależności od wieku dziecka – do sklepu z zabawkami lub do księgarni oraz słodką bombonierkę.” – mówi Joanna Domińczak z działu zakupów, która hobbystyczne wspiera w inicjatywach dział HR.

Przeczytaj więcej o Mikołajkach w JOST: Mikołajki w JOST Polska – część II

Jost Polska akcje charytatywne

Zadanie nr 2 – akcja charytatywna!

„Świąteczne inicjatywny charytatywne zajmują w naszych – Pracowniczych sercach – szczególne miejsce. W poprzednich latach organizowaliśmy Giełdę Usług, w ubiegłym roku przygotowywaliśmy kartki świąteczne na organizowaną przez Nowosolską Paczkę wigilię – firma wsparła również to wydarzenie finansowo. W tym roku zdecydowaliśmy się wesprzeć Dom Pomocy Społecznej w Kożuchowie. Dla mieszkańców zakupiliśmy świąteczne koce, a przy wsparciu dzieci z kożuchowskich szkół i przedszkoli – bożonarodzeniowe kartki z życzeniami. W akcji wzięły udział: Przedszkole Miejskie Nr 1 w Kożuchowie, Przedszkole Nr 3 w Kożuchowie i Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Krzywoustego w Kożuchowie. Nie zapomnieliśmy też o Pracownikach DPS-u – każdy otrzymał od firmy słodki upominek. Ze względu na bezpieczeństwo pensjonariuszy nie mogliśmy wejść do środka, ale udało nam się spotkać z mocną reprezentacją na placu przed domem. To był magiczny moment.” – Dominika Paplińska, specjalista ds. personalnych.

Przeczytaj więcej o Giełdzie Usług JOST: Ruszyła II edycja świątecznej wewnątrzzakładowej Giełdy Usług w JOST

Obejrzyj fotorelację w formie krótkiego wideo z wizyty pracowników JOST w DPS w Kożuchowie:

 

Zadanie nr 3 – spotkanie z Pracownikami!

„Spotkanie zakładowe z Pracownikami w okresie przedświątecznym to tradycja kultywowana w JOST nieomalże od początku istnienia firmy. W tym roku z oczywistych względów nie było to możliwe. By zaakcentować atmosferę świątecznego czasu, przygotowaliśmy firmowe upominki dla wszystkich Pracowników. W świątecznej paczę znalazł się spersonalizowany kubek z imieniem oraz delikatesy od lokalnych dostawców. Na wsparciu lokalnych dostawców zależało nam szczególnie.” – mówi Katarzyna Grygiel, kierownik działu personalnego.

Jost Polska akcje charytatywne


Tagi
Czytaj więcej