Aktualność Pracodawcy

JOST pomaga w walce o Rowerową Stolicę Polski

Pracownicy JOST uwielbiają spędzać aktywnie czas. Udowadniali to już nie jeden raz - wyzwanie biegowe, siatkarski sparing, bowling! Do tego dochodzi udział w kolejnej edycji Rowerowej Stolicy Polski. Co ich motywuje?

Rowerowa Stolica Polski – start 1 czerwca

Przed nami ostatnie dni przygotowań do wyzwania rowerowego o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. 1 czerwca rusza oficjalna rywalizacja między mieszkańcami polskich miast. Cel jest prosty – przejechać jak najwięcej kilometrów! Dwie poprzednie edycje udało się wygrać nowosolanom wspólnymi siłami. Jak będzie tym razem? W oficjalnym treningu przed starte, rywalizacji Nowa Sól zajmowała trzecie miejsce za Bydgoszczą i Białą Podlaską. Różnica w kilometrach była spora, mamy jednak nadzieję, że w oficjalnej rywalizacji uda się przegonić pozostałych rywali.


Przeczytaj również: Ruszają treningi do Rowerowej Stolicy Polski


JOST też kręci – w szczytnym celu!

Pracownicy JOST już nie raz pokazywali swojego ducha walki i zamiłowanie do aktywności fizycznej. Właśnie trwa dwunastotygodniowe wyzwanie biegowe Nowej Pracy, kilkukrotnie pokazywaliśmy zmagania pracowników firm w Biegu do Pustego Grobu, rajdzie MTB Kaczmarek Electric czy wewnętrznych zawodach bowlingowych. Nie mogło ich więc zabraknąć w Pucharze Rowerowej Stolicy Polski! Po raz kolejny pracownicy JOST przyłączają się do akcji i pomogą bronić zdobytego w poprzednich latach tytułu.

To, co jednak najważniejsze, to fakt, że prawie każda aktywność pracowników JOST wiąże się z niesieniem pomocy najsłabszym! Podobnie jak przy wyzwaniu biegowym Nowej Pracy, także i teraz pojawił się cel charytatywny wspierany przez pracowników. Po przejechaniu 10000 kilometrów przez cyklistów z grupy JOST, firma przekaże środki finansowe dla dzieci swoich pracowników, które są podopiecznymi fundacji wspierających chorych i niepełnosprawnych.

Jeśli jesteś pracownikiem JOST i chcesz dołączyć do akcji, musisz pobrać na swój telefon aplikację Rowerowej Stolicy Polski. Po zalogowaniu wystarczy wybrać miasto i firmę i wsiąść na rower! W aplikacji na bieżąco można obserwować liczbę punktów i przejechanych kilometrów. Dodatkową zachęcą jest możliwość zaproszenia do zabawy rodziny i przyjaciół.


Przeczytaj również: Stypendia dla uzdolnionych uczniów z Nowej Soli


Sportowy duch w JOST Polska

O to, skąd się bierze sportowe zacięcie w JOST, postanowiliśmy zapytać Marcina i Tomasza, którzy od kilku lat koordynują w firmie organizację przedsięwzięć sportowych – biegowych i rowerowych.

Jakim zainteresowaniem cieszą się akcje sportowe wśród pracowników JOST?

Tomek: Początek zawsze najtrudniejszy, konieczne było bardzo duże nasze osobiste zaangażowania w pierwszych akcjach kilka lat temu. To było wyzwanie: poderwać niektórych z kanapy po wielu, wielu latach. 😊

Marcin: Teraz też jest wyzwanie, ale jest też stała grupa ludzi, którzy chętnie biorą udział. W każdej akcji bierze udział od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Co roku dochodzą nowe osoby i kręcą lub biegają wspólnie z rodzinami, co bardzo mnie to cieszy.

Jak sądzicie, z czego to zainteresowanie pracowników wynika? Co ludzi motywuje do udziału?

Marcin: Mogę powiedzieć, że mnie jako koordynatora motywuje udział innych. Każdy ma dużo obowiązków służbowych i domowych , a i tak znajdujemy chwilę na to by uczestniczyć w takich akcjach. Szczególnie – jeśli mają jakiś cel charytatywny. Ludzie lubią pomagać, lubią włączać się w takie akcje. Na pewno dla części motywujące są wspólne treningi.

Tomasz: Na pewno jest tak, że część pracowników jest po prostu aktywna, dba o zdrowie. Dla części fajnym elementem jest rywalizacja – ścigają się, porównują, dopingują wzajemnie. Regularnie zaglądają na rankingi. Wśród uczestników zwykle losujemy też drobne upominki. Takie drobiazgi a cieszą.

Marcin: Są też u nas takie osoby, które mają ciekawe pomysły. Zwykle takie pomysły wdrażamy. Nie zawsze w wersji dokładnie takiej jak zgłoszona – czasem trzeba trochę pomysł dopasować do możliwości. Faktem jest natomiast, że możliwość realizowania pomysłów zgłoszonych przez pracowników pomaga i motywuje. 😊

Co sportowego dzieje się u Was aktualnie?

Tomasz: Biegamy i chodzimy razem z innymi firmami Nowej Pracy, 12 tygodni – min. 5 km. Oczywiście zdrowotnie i charytatywnie!


Przeczytaj również: Wystartowała akcja Biegać Każdy Może!


Marcin: Od 01.06.2021 rusza akcja rowerowa. Pomagamy Nowej Soli utrzymać puchar Rowerowej Stolicy Polski. W tym roku, na wniosek jednego z pracowników, połączyliśmy tą akcję z akcją charytatywną na rzecz dzieci naszych kolegów. Zobowiązaliśmy się przejechać w grupie JOST min. 10000 km – wtedy firma wesprze chore dzieci finansowo. Kilka dni temu okazało się, ze JOST został nominowany do pomocy małej Ani z SMA. Wiem, że już wspieraliśmy ten cel, ale powstał szybko pomysł, żeby rozszerzyć naszą rowerową akcję. Dorzuciliśmy z kolegami do naszego zobowiązania dodatkowy 1000 km, a firma dodatkowo wsparła dziewczynkę. Takie połączenie różnych celów!

 


Tagi
Czytaj więcej