Aktualność Wydarzenia

Kalendarz imprez w Zielonej Górze

Spędzasz wakacje albo urlop w mieście? Zobacz, jakie atrakcje oferuje dla Ciebie Zielona Góra.

Praca to jedno, ale równie ważny jest odpoczynek po powrocie do domu. Bez względu na to, czy jesteś na urlopie czy chcesz odreagować po ciężkim tygodniu pracy, skorzystaj z rozrywek, jakie oferuje Zielona Góra. Najbliższe tygodnie obfitować będą w atrakcje.

 

II Piknik Naukowy „Z Ziemi do gwiazd”

22 lipca 2017 r., godz. 12:00-19:00

Centrum Nauki Keplera po raz drugi zaprasza rodziny z dziećmi na piknik edukacyjny. W 5 strefach uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej o wszechświecie oraz naszej planecie. W dodatkowej strefie specjalnej będzie można odpocząć i obliczyć swoje BMI.

 

Zielony Przystanek w Zielonej Górze – Piknik Rodzinny

29 lipca 2017 r., godz. 12:00

Kolejna propozycja dla rodzin. „Zielony Przystanek” odbędzie się przy ul. Lechitów i Nowej w Zielonej Górze – będzie to impreza popularyzująca projekt budowy wieży widokowej. Będą wielkie dmuchańce, zajęcia przyrodnicze leśników, animacje dla dzieci, konkursy, zabawy, malowanie buziek, pokazy strażaków i słodkie poczęstunki. Będzie kolorowo i atrakcyjnie.

 

IX Zielonogórska Noc Kabaretowa „Kabaretobranie 2017”

5 sierpnia 2017 r., godz. 19:30

Już po raz dziewiąty na zielonogórskim amfiteatrze odbędzie się najpopularniejsza impreza kabaretowa w skali całego kraju. Hasłem przewodnim będzie „Nowa klasa”. Razem z kabareciarzami wrócimy do czasów oglądanych zza szkolnej ławki. Na scenie wystąpi Jerzy Kryszak, Mikołaj Cieślak, Stanisław Tym, Wojtek Fiedorczuk oraz kabarety: Formacja Chatelet, Pod Wyrwigroszem, Chyba, Rewers. Impreza jest biletowana, ale będzie można oglądać transmisję na żywo na kanale TV Puls.

 

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej „BuskerBus”

22 i 23 sierpnia 2017 r., godz. 13:00

Przez dwa dni zielonogórski deptak zamieni się w wielką scenę dla artystów ulicznych. Ponad 20 grup wystąpi na pięciu przystankach festiwalowych – każda dwa razy dziennie. Uczestnicy zobaczą występy z różnych dyscyplin artystycznych – nie zabraknie pokazów ognia, tańców brzucha, akrobacji, sztuczek z balonami oraz balansowania na rolla bolla. Do Zielonej Góry przyjadą artyści z Polski, Grecji, Japonii, Francji, Nowej Zelandii i wielu innych krajów.

 

Nie nudzę się latem

A może masz ochotę pozwiedzać Zieloną Górę i dowiedzieć się więcej o jej historii? Jeśli tak, nie przegap wycieczek z przewodnikiem. Miejsce zbiórki: Plac Bohaterów Westerplatte.

19 lipca, 17:00 – Szlakiem zielonogórskich Bachusików

26 lipca, 17:00 – Zielona Góra dla najmłodszych

2 sierpnia, 17:00 – Szlakiem powojennych zmian w centrum Zielonej Góry

9 sierpnia, 11:00 – Atrakcje przyrodnicze Zielonej Góry

16 sierpnia, 11:00 – Zielonogórskie ABC – co koniecznie trzeba zobaczyć

23 sierpnia, 19:00 – Nocny Pitawal zielonogórski czyli kryminalne zagadki miasta

 

Winobranie 2017 

Kalendarz imprez w Zielonej Górze nie może się obyć bez sztandarowego dla tego miasta wydarzenia. Dni Zielonej Góry to czas koncertów, wydarzeń kulturowych i oczywiście – wina. W tym roku Bachus odbierze klucze do miasta 2 września, rozpoczynając tydzień imprez. Kto wystąpi na winobraniowych scenach? O tym możecie zdecydować Wy jeszcze do 20 lipca! Wysyłajcie swoje propozycje na media@zok.com.pl.

 

Źródło: Zok.com.pl


Tagi
Czytaj więcej