Aktualność Partnerzy Karty Rabatowej

Karta Rabatowa Nowej Pracy: Szkoła języków obcych TransLingua – rusza nowy rok szkolny!

Zapraszamy do poznania kolejnego partnera Karty Rabatowej Nowej Pracy! Na nasze pytania o działalność Szkoły języków obcych TransLingua odpowiada Agnieszka Szynder – dyrektor szkoły.

Czym wyróżniacie się na rynku?

Agnieszka Szynder: Myślę, że nasz największy atut to wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języków obcych połączone z pasją do przekazywania naszym kursantom umiejętności komunikowania się w języku obcym. Znajomość języka obcego to bowiem w moim przekonaniu bardziej umiejętność niż tylko encyklopedyczna wiedza. Od lat kształcimy w zakresie języków obcych kadry pierwszej ligi nowosolskiego (i nie tylko) biznesu – w naszych kursach uczestniczą bądź uczestniczyli pracownicy takich firm jak Alumetal, Gedia, Nord, Nowavent, Jost, PreZero, Valmet i inni. TransLingua cieszy się tam świetną opinią. Żeby nie być gołosłownym – proszę zajrzeć na naszą stronę internetową www.trans-lingua.pl i poczytać referencje. Nasi lektorzy to fachowcy z dużym stażem, którzy do nauczania języków obcych podchodzą bardzo praktycznie, kładąc nacisk na mówienie i zastosowanie języka w codziennych (także zawodowych!) sytuacjach. W ofercie mamy m.in. zajęcia czysto konwersacyjne, które już niejednej osobie „rozwiązały język”. Jako szkoła stawiamy na elastyczność – na zajęciach prowadzonych w firmach lub na zajęciach indywidualnych staramy się wplatać elementy języka biznesowego, branżowego, a godziny zajęć dopasowywać do możliwości czasowych naszych kursantów.

Co klienci mogą znaleźć dla siebie w Waszej firmie?

A. Sz.: Oferta jest bardzo szeroka – od kursów dla dzieci i młodzieży poprzez kursy przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty, matury i egzaminów językowych (np. FCE, ZD) po kursy dla dorosłych (w tym język biznesowy czy kursy przygotowujące do wyjazdu do pracy za granicą, np. jako opiekun(ka) osób starszych). Oprócz języka angielskiego i niemieckiego proponujemy także naukę francuskiego, hiszpańskiego. Jesteśmy elastyczni i możemy dostosować profil zajęć do konkretnych potrzeb kursantów. Wyznajemy zasadę, że w nauce języka obcego ważna jest częstotliwość kontaktu z językiem, dlatego zajęcia w ramach naszych kursów odbywają się dwa razy w tygodniu. To powszechnie przyjęty standard w nauczaniu języków obcych. Jeżeli jednak będą chętni na zajęcia raz w tygodniu, to oczywiście możemy się dostosować do życzenia naszych klientów – w myśl zasady „Klient nasz pan!”.

Nowością ostatniego czasu są zajęcia online, do których impulsem były ostatnie wydarzenia związane z pandemią koronawirusa. Zajęcia te okazały się wielkim pozytywnym zaskoczeniem. Nasi kursanci bardzo sobie chwalą tę formę nauczania – jest duże zainteresowanie. W ramach nauczania online nasi lektorzy korzystają z elektronicznych podręczników, nowoczesnej platformy ZOOM (umożliwia nie tylko telekonferencję lektor-kursanci, ale również m.in. udostępnianie stron z podręczników elektronicznych, udostępnianie myszki, przesyłanie plików multimedialnych) czy dodatkowych aplikacji do nauki słownictwa (np. Quizlet).

Osobną działką w naszej działalności są tłumaczenia ustne i pisemne. Od kilkunastu lat wykonujemy tłumaczenia w szerokim zakresie tematycznym, zarówno przysięgłe jak i zwykłe. W stałej ofercie mamy kilkanaście języków europejskich, choć zdarzało się nam realizować zlecenia tłumaczeń np. na język chiński.

Od jak dawna działacie na rynku lokalnym? Skąd pomysł na taki biznes?

A. Sz.: Firma istnieje od 2004 roku, a na lokalnym nowosolskim rynku działamy od roku 2005. Przez wiele lat kierowaliśmy ofertę kursów językowych wyłącznie do firm i instytucji. Od roku szk. 2011/2012 wyszliśmy z ofertą kursów także do klientów indywidualnych. W ciągu tych lat przekonaliśmy się, jak duże jest w Nowej Soli zapotrzebowanie na profesjonalnie prowadzone kursy języków obcych – w naszej szkole co roku tworzy się naprawdę dużo grup złożonych z klientów indywidualnych. Myślę, że wiele osób dochodzi do wniosku, że zamiast dojeżdżać na zajęcia do zielonogórskich szkół językowych, warto spróbować nauki języka obcego na miejscu. Mamy wiele sygnałów, że te osoby się nie zawiodły i są zadowolone z profesjonalizmu naszych lektorów i dobrej organizacji szkoły. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że wielu kursantów deklaruje chęć kontynuacji nauki w kolejnym roku. Podobnie rzecz się ma z kursami w firmach – podpisanie umowy na naukę języków obcych często owocuje wieloletnią współpracą.

Dlaczego zdecydowaliście się na współpracę w ramach karty rabatowej Nowej Pracy?

A. Sz.: Uważamy, że należy wspierać takie lokalne inicjatywy. W dzisiejszym świecie znajomość języków obcych to wielki atut, a coraz częściej po prostu konieczność! Dlatego uznaliśmy, że zaoferowanie pracownikom nowosolskich firm rabatu na nasze kursy językowe to dobry pomysł i nasza mała cegiełka dołożona do wspierania lokalnej społeczności.

Jakie zniżki przygotowaliście dla uczestników programu lojalnościowego?

A. Sz.: Dla posiadaczy karty rabatowej Nowej Pracy przygotowaliśmy 5% zniżki na grupowe kursy języków obcych.


Tagi
Czytaj więcej