Aktualność Miasto

Kiedy zakończy się inwestycja przy dworcu w Nowej Soli?

W Nowej Soli od lipca funkcjonuje międzygminna komunikacja autobusowa. Jednak nie wszystkie zaplanowane inwestycje zostały zakończone. Co z pracami przy dworcu PKP?

Centrum przesiadkowe nadal nieukończone

Inwestycja to część projektu „Przyjazna Komunikacja Publiczna – Centra Obsługi Pasażerów Nowosolskiego SubObszaru Funkcjonalnego”. Centrum przesiadkowe jest jednak nadal nie ukończone. Miasto w maju odstąpiło od umowy z firmą, która miała zbudować centrum przesiadkowe obok dworca PKP w wyniku zaniechań prac i ogłoszeniu o upadłości firmy budowlanej.


Przeczytaj również: Od lipca rusza nowa międzygminna komunikacja autobusowa


Kolejne przetargi na dokończenie inwestycji

Do tej pory nie znalazła się firma, która chciałaby dokończyć przebudowę ul. Towarowej i Zjednoczenia. 6 lipca ogłoszono przetarg, do którego nikt się nie zgłosił. Magistrat planuje jednak kolejne przetargi dzieląc je na dwie części, co ma ułatwić znalezienie wykonawcy. Otwarcie przetargów zaplanowano na 27 i 30 lipca. Ponadto wydłużono o miesiąc realizację – nowy termin to 15 listopada 2018 r. Wówczas ulice powinny być przejezdne.


Przeczytaj również: Elektroniczne tablice na przystankach w Nowej Soli


Co zostało do wykonania przy dworcu?

Do końca zostało ok. 20-25 proc. robót do wykonania. Częściowo do zrobienia jest nawierzchnia chodników i ścieżki rowerowe wraz z krawężnikami od strony ul. Wojska Polskiego, cała nawierzchnia bitumiczna od ul. Wojska Polskiego aż do ronda i na odcinku ul. Zjednoczenia, ponadto nawierzchnia przed dworcem oraz kostka na zajezdni.

Poza pracami ulicy i chodników mają zostać jeszcze wykonane nasadzenia zieleni, postawione wiaty przystankowe, zainstalowana mała architektura, czyli ławki, fontanna oraz montaż lamp oświetleniowych.


Przeczytaj również: Basen w Nowej Soli coraz bliżej?Tagi
Czytaj więcej