Pracodawcy

Kogo szukamy do Grupy Alumetal? Rozmowa z Agnieszką Ożóg

Grupa Alumetal to cztery zakłady produkcyjne, w których powstają wtórne aluminiowe stopy odlewnicze, aluminium do odtleniania stali oraz topników i soli. Przeczytaj, jak funkcjonuje nowosolski zakład i jakich pracowników właśnie szuka.

Grupa Alumetal – co musisz wiedzieć?

Grupa Alumetal to jeden z najnowocześniejszych i ciągle rozwijających się producentów wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych i stopów wstępnych, zaliczany do największych w Europie. Zdolności produkcyjne zakładów Grupy Alumetal wynoszą 270 000 ton rocznie! Odbiorcami produktów w około 90% jest przemysł motoryzacyjny. Alumetal współpracuje z największymi koncernami motoryzacyjnymi zarówno w kraju jak i za granicą takimi jak Grupa VW, Nemak, czy Grupa Federal Mogul.

Dowiedz się więcej → 

O rekrutacji do nowosolskiego zakładu zapytaliśmy Panią Agnieszkę Ożóg, specjalistkę ds. kadrowo-płacowych w Grupie Alumetal.


Jak wygląda ścieżka rozwoju w Alumetalu? Można awansować na wyższe stanowiska?

Tak, aktualnie wszyscy, którzy pracują na stanowiskach funkcyjnych – brygadziści, kierownicy, mistrzowie, przeszły krótszą lub dłuższą ścieżkę zawodową. Te osoby zmieniały swoje stanowisko w ramach awansu wewnętrznego. Taki proces sprawdza się nie tylko w naszym nowosolskim zakładzie, ale w całej Grupie Alumetal. Ta forma obsadzania stanowisk produkcyjnych jest dla nas wartościowa z konkretnych względów – awansujący pracownicy znają naszą firmę bardzo dobrze i łatwiej jest im wykonywać swoje obowiązki.

Jaką strukturę ma Alumetal?

Nie jest ona mocno rozbudowana – raczej płaska. 90% zatrudnienia stanowią pracownicy produkcyjni, którzy zaczynają od podstawowych stanowisk w strukturze. Mają oni możliwość nauki i poznawania schematu funkcjonowania produkcji od podstaw. Dzięki temu łatwiej jest takiej osobie zająć stanowisko funkcyjne – zakładając oczywiście, że ta osoba posiada umiejętność zarządzania ludźmi.

Już podczas rozmów rekrutacyjnych zwracamy kandydatom uwagę na to, że są duże szanse na awans w strukturach. Możliwości są duże, ale wszystko zależy od chęci rozwoju pracownika oraz jego zaangażowania. Ścieżka rozwoju stoi jednak przed każdym otworem.

Jak na ten moment wyglądają potrzeby rekrutacyjne w Alumetalu?

Uzupełniamy wakaty na stanowiskach produkcyjnych. Aktualnie prowadzone rekrutacje znajdują się w obszarze produkcji i logistyki. Szukamy sortowaczy, odlewaczy gąsek oraz magazyniera wyrobów gotowych. Magazyn wyrobów gotowych to ostatni etap naszej produkcji – magazyn wydaje gotowe gąski aluminiowe i przygotowuje je do wysyłki do klientów.

Czy kandydaci na te stanowiska muszą mieć doświadczenie?

Nie, najważniejsze są chęci do pracy oraz zaangażowanie. To, co wyróżnia nas spośród innych zakładów pracy to system pracy. Z uwagi na charakter produkcji pracujemy w systemie czterobrygadowym – pracujemy w ruchu ciągłym; dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Od kandydatów wymagamy zatem gotowości do pracy w takim systemie pracy.

Zobacz aktualne oferty pracy w Grupie Alumetal:


Tagi
Czytaj więcej