Miasto Wydarzenia

Kolędowanie z Enej. Zespół zagra w Nowej Soli

Repertuar kolędowy Enej bije rekordy popularności w całym kraju. 16. grudnia 2023 zespół wystąpi również w Nowej Soli, zapewniając wieczór pełen wzruszeń i świątecznego ciepła.

Folklor i Rock w wydaniu Enej

Zespół Enej powstał w 2002 roku w Olszynie z inicjatywy braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz jego przyjaciela łukasza Kojrysa, który dziś pełni funkcję ich menedżera. Z biegiem lat ich skład wzbogacili nowi muzycy, a także nowe instrumenty. Muzykę zespołu Enej cechuje różnorodność kulturowa: muzycy łączą ze sobą ukraińską muzykę ludową z muzyką rockową, tworząc niezwykle energiczną mieszankę na pograniczu folku i ska.

W 2011 wzięli udział w programie telewizyjnym “Must Be The Music – Tylko Muzyka”, w którym zajęli pierwsze miejsce. Wygrana okazała się być przełomowym momentem w ich karierze i trampoliną do sukcesu. Ich przeboje już na dobre zagościły na listach stacji radiowych, a hity takie jak “Skrzydlate Ręce”, “Lili” czy “Symetryczno-Liryczna” zna cała Polska.

Kolędowanie w Nowej Soli

Na przełomie lat 2017 i 2018 muzycy ziścili swoje wieloletnie marzenie i ruszyli w świąteczną trasę po całym kraju. W repertuarze znalazły się tradycyjne kolędy i pastorałki pochodzące zarówno z Polski, jak i z terenów położonych za wschodnią granicą.
Pod koniec roku 2018 grupa wydała płytę “Kolędy pod wspólnym niebem” z piosenkami zarejestrowanymi na żywo.

Już 16. grudnia 2023 Enej zagra w hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Zjednoczenia w Nowej Soli. Koncert odbędzie się w ramach ich świątecznej trasy koncertowej po całej Polsce. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.00. Bilety są dostępne w kasie NDK oraz online na www.ekobilet.pl/ndk.


Tagi
Czytaj więcej