Aktualność Miasto

Kolejna szansa na Rowerową Stolicę Polski!

Pamiętacie zeszłoroczny konkurs na Rowerową Stolicę Polski? W piątej edycji udało się zdobyć ten zaszczytny tytuł. Jak będzie w tym roku? Treningi już wystartowały!

Rowerowa Stolica Polski

Już niedługo rusza szósta edycja rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. W zeszłym roku nowosolanom udało się wykręcić w wyzwaniu 4751 punktów. Zostawiliśmy inne miasta daleko w tyle,  wygrywając zaszczytny tytuł.  W konkursie chodzi oczywiście o to, które miasto przejedzie na rowerze najwięcej kilometrów. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczami telefonów komórkowych, mogą wziąć udział w tej zabawie. Każda chętna osoba, która pobierze darmową aplikację Rowerowa Stolica Polski, ma szansę przejechać kilometry na rzecz Nowej Soli. Czy w tym roku uda się powtórzyć sukces?


Przeczytaj również: Kręć kilometry dla Nowej Soli!


Ruszyły treningi

Rywalizacja o Rowerową Stolicę Polski startuje dopiero na początku września, jednak nowosolanie już teraz są mocno zmotywowani by kręcić kilometry na rzecz miasta. Oficjalne treningi do zmagań ruszyły 1 czerwca i potrwają do 16 sierpnia 2020 roku. W aplikacji Rowerowa Stolica Polski dodano już opcję kręcenia treningowych kilometrów – to dobra okazja do mierzenia swoich rezultatów i zapisywania wyników. To także szansa na zapoznanie się z aplikacją i przetestowanie jej, tak by być gotowym na wrześniową rywalizację!


Przeczytaj również: Jak JOST pomógł Nowej Soli stać się rowerową stolicą Polski?


Szansa na nagrody

Podobnie jak w zeszłym roku, Urząd Miasta Nowa Sól chce dodatkowo zmotywować uczestników wyzwania. Oczywiście głównym motorem napędowym będzie obrona tytułu i pokonanie innych miast biorących udział w rywalizacji! To jednak nie wszystko – na uczestnika, który wykręci najwięcej kilometrów czeka nowy rower! Drugi rower otrzyma jeden z wylosowanych uczestników. Dokładnie tak jak w poprzedniej edycji, jedną z nagród będzie także kolacja z prezydentem Nowej Soli.


Tagi
Czytaj więcej