Aktualność Miasto

Kolejna zmiana organizacji ruchu na os. Fredry

Na początku sierpnia tego roku w Nowej Soli ruszyła kolejna inwestycja - na osiedlu Fredry zajęto się modernizacją uliczek. Zapowiadano to już w 2018 roku.

Remont osiedla Fredry

Remont, na który mieszkańcy osiedla czekali od bardzo dawna, rozpoczął się latem tego roku. W jego planie inwestycyjnym możemy znaleźć:

  • rozbudowę 1,18 km dróg o szerokość jezdni 5,00 m i 4,00 m na drogach jednokierunkowych, o nawierzchni jezdni z betonowej kostki brukowej;
  • budowę nowej sieci kanalizacji deszczowej o dł. 1539 m, która będzie włączona w wybudowany kolektor pod ulicą Staszica;
  • budowę chodników o nawierzchni z betonowej kostki brukowej;
  • budowę 209 miejsc postojowych;
  • budowę oświetlenia drogowego – 76 słupów z oprawami LED (w tym 4 punktu świetlne doświetlające przejścia dla pieszych).

Przeczytaj również: Wybierasz się na cmentarz? Sprawdź nową organizację ruchu!


Drugi etap przed nami

Pierwszy etap prac ukończono, przed nami etap drugi, który rozpocznie się już 6. listoapda W związku z nim, po raz kolejny nastąpi zmiana organizacji ruchu na tym odcinku drogi. Co czeka mieszkańców w tym czasie?

  • wyłączony z ruchu będzie odcinek od skrzyżowania z ulicą Matejki przy SP8 w kierunku Przedszkola nr 11 do skrzyżowania przy sklepie (w jedną i drugą stronę),
  • wyłączony będzie ruch od skrzyżowania z ulicą Matejki przy SP8 – wzdłuż bloku nr 20 do pierwszego skrzyżowania w lewo. Dojście do przedszkola i żłobka będzie zapewnione.

Na stronie Urzędu Miasta dostępne są dokumenty ze szczegółami związanymi ze zmianą organizacji ruchu.

 


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.