Aktualność Miasto

Kolejne miejsca do rekreacji w Nowej Soli

Urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu i miejsca do aktywnego wypoczynku dla różnych grup wiekowych. Rozpoczynają się przygotowania do budowy terenów rekreacyjnych w Starym Żabnie oraz przy ulicy Mickiewicza.

Nowe strefy do rekreacji. Nie tylko na Pleszówku

Ciekawe atrakcje i sporo miejsca do zabaw z dziećmi. Mieszkańcy Nowej Soli od niedawna mogą cieszyć się nowym, wyjątkowym parkiem do wypoczynku i rekreacji. Na zielonych terenach w dzielnicy Pleszówek powstał spory kompleks z zacisznymi alejkami oraz kilkoma strefami aktywności. Teraz nadszedł czas na podobną inwestycję w Starym Żabnie. Stworzono już wstępną koncepcję placu, który ma stać się długo wyczekiwanym miejscem spotkań dla najmłodszych, a także młodzieży i osób starszych. Na terenie ok. 2,5 metrów kwadratowych zmieści się nie tylko strefa malucha oraz kompleksowo wyposażona strefa zdrowia, ale też przyjemne, ocienione miejsce do odpoczynku. Planowany koszt inwestycji to prawie 600 tysięcy złotych.

Na jakim etapie są prace? Jak informuje Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli, najwięcej problemów sprawiło znalezienie odpowiednio dużej działki. Na szczęście udało się porozumieć w tej sprawie z przedstawicielami Parafii Świętego Michała:

Stare Żabno ma specyficzną infrastrukturę. Ponieważ jest to taka dzielnica jednorodzinnych domków, bardzo ciężko tam znaleźć teren na taki większy plac zabaw. W ostatnim czasie udało nam się porozumieć z parafią św. Michała, która ma taki plac na Starym Żabnie. Finalizujemy użyczenie części tego placu pod inwestycję. Planujemy, żeby był to plac zabaw dla małych dzieci, dla młodzieży oraz dla seniorów, a także specjalne miejsce spotkań, przy którym można rozpalić ognisko.

Źródło: Radio Zachód

Zielone tereny przy ulicy Mickiewicza

Nowoczesne miejsce do wypoczynku powstanie również na zielonych terenach przy ulicy Mickiewicza. Chociaż pomysł ten pojawił się dawno temu, dopiero w ubiegłym roku udało się podjąć ostateczne decyzje. Wszystko za sprawą silnego sprzeciwu części mieszkańców, którzy protestowali przeciwko planom zagospodarowania.

Trwają prace nad dokumentacją budowy terenów rekreacyjnych wpisanych w zadrzewiony teren przy ulicy Mickiewicza. Plan jest zgodny z obowiązującym prawem. Przypomnę: Nikt nie ma zamiaru wycięcia kilku hektarów lasów w tym rejonie. (…) To kolejny krok w kierunku stworzenia obok wielkiego, zamieszkiwanego przez tysiące Nowosolan, osiedla Konstytucji 3 Maja terenów do wypoczynku z prawdziwego zdarzenia. Jestem przekonany, że realizacja tej inwestycji będzie bardzo dobrze służyć wszystkim naszym mieszkańcom – podkreśla prezydent miasta.

Na obszarze 5 hektarów ma pojawić się m.in. strefa seniora oraz mały wybieg dla psów. Co jeszcze jest w planach?

  • Wprowadzenie oświetlenia.
  • Wyposażenie terenu w małą architekturę parkową (ławki, kosze na odpady itp.).
  • Uporządkowanie układu ciągów pieszych w nawiązaniu do układu istniejących przedeptów.
  • Budowa infrastruktury do czynnej i biernej rekreacji.
  • Polana fitness, wyposażona w urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu.
  • Elementy placów zabaw dostosowane do różnych grup wiekowych.
  • Elementy ścieżki zdrowia.

Zdjęcie: Kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny w dzielnicy Pleszówek – fanpage Jacka Milewskiego, prezydenta Nowej Soli

Źródło: prezydent Jacek Milewski


Tagi
Czytaj więcej