Aktualność Miasto

Kolejne odcinki S3 na ukończeniu

W drugiej połowie września kierowcy będą mogli poruszać się kolejnymi odcinkami trasy S3. Na ukończeniu są 33 kilometry drogi od Nowej Soli do Kaźmierzowa.

Trasa S3 powoli na ukończeniu

Planowany termin oddania trasy Nowa Sól Południe do Gaworzyc to 16 września. Tego samego dnia mają otworzyć kolejny odcinek S3 od Gaworzyc do Kaźmierzowa. Wynika z tego, że w drugiej połowie września przejedziemy już przez ten cały odcinek trasy, który liczy sobie 33 km. Trwają właśnie ostatnie prace kosmetyczne i ostatnie odbiory.

Koszt budowy tych odcinków to 803 mln zł, a zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej. Pieniądze przeznaczono na dwie jezdnie drogi ekspresowej, pięć węzłów drogowych, a także 33 wiadukty z krzyżującymi się drogami, infrastrukturę do obsługi drogi oraz pięć przejść dla zwierząt. Ponadto do końca roku ma zostać udrożniony odcinek z Zielonej Góry do Nowej Soli.


Przeczytaj również: Dwa odcinki S3 są gotowe. Kiedy pojedziemy lubuskimi odcinkami?


Dwa zjazdy z S3 do miasta Nowa Sól

We wrześniu planowane jest również oddanie kolejnego zjazdu do Nowej Soli. Węzeł Nowa Sól Zachód ulokowany jest obok Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 „Spożywczak”. Ponadto w odległości około 4,5 km na południe od miasta zlokalizowany jest węzeł Nowa Sól Południe i tu zjedziemy na dawną drogę krajową nr 3 i wojewódzką nr 283.


Przeczytaj również: Nowe oferty pracy w Mazel!Tagi
Czytaj więcej