Aktualność Wydarzenia

Kolejne wycieczki dla Lubuszan z Polregio

Tym razem w ramach cyklu „Poczuj przygodę odkrywając lubuskie z Polregio” przewoźnik zabierze nas do Budachowa, gdzie odbędzie się XVI Festyn Ruskich Pierogów.

Kolejna wycieczka pociągiem

W najbliższą sobotę 16 czerwca z Zielonej Góry ruszy pociąg do Budachowa. To kolejna odsłona cyklu zwiedzania lubuskich miast z pociągami Polregio. Wcześniej akcja zawiozła Lubuszan do Bytomia Odrzańskiego, Parku Mużakowskiego czy Międzyrzecza. Szykowane są kolejne wycieczki – 24 czerwca w relacji Zielona Góra-Toporów-Zielona Góra oraz 30 czerwca Zielona Góra/Gorzów Wlkp.- Wierzbno-Zielona Góra/Gorzów Wlkp.


Przeczytaj również: Lubuskie turystycznie. Rusza akcja „Odkryj lubuskie koleją”.


Budachowskie pierogi

Celem docelowym czwartej wyprawy z pociągami Polregio będzie Budachów, a dokładnie XVI Festyn Ruskich Pierogów, który na stałe wpisał się w kalendarz lubuskich imprez plenerowych. Oprócz smacznej kuchni i swojskich przysmaków z pewnością będzie można zobaczyć budachowskie zabytki, w tym barokowy kościół pw. św. Józefa, park z XVIII wieku czy kuźnię z połowy XIX wieku. Pociąg z Zielonej Góry ruszy w sobotę, 16 czerwca, o godzinie 12:15. Przewidziana jest porcja pierogów w cenie biletu! Cena przejazdu na trasie Zielona Góra-Budachów-Zielona Góra wyniesie 34 zł.

Odkryj lubuskie koleją

Akcja organizowana jest przy wsparciu samorządu wojewódzkiego. Ma na celu promocję naszego regionu. Polregio chce zachęcić mieszkańców do jednodniowej podróży, a tym samym promocji ekologicznego transportu, jakim jest kolej.

Na podróżnych oraz miłośników kolei i tym razem czekać będą materiały promocyjne, poczęstunek oraz dodatkowe atrakcje przygotowane przez lokalne samorządy.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod adresem e-mail: pawel.nijaki@p-r.com.pl lub numerem telefonu: 665 915 411 lub 695 940 377.


Przeczytaj również: Święto Solan 2018. Wielkie święto naszej małej ojczyzny. Jak było? [ZDJĘCIA]Tagi
Czytaj więcej