Aktualność Miasto Wydarzenia

Koncert charytatywny Nowosolskiej Paczki. Jak wyglądał w tym roku?

W niedzielę 19 września odbył się kolejny koncert charytatywny Nowosolskiej Paczki. Tym razem zbierano środki na leczenie Poli z Kożuchowa.

Nowosolska Paczka dla Poli

Nowosolska Paczka wróciła po roku przerwy z kolejnym koncertem charytatywnym! To już czwarta odsłona specjalnej akcji dla potrzebujących mieszkańców Nowej Soli i okolic. Tym razem grano dla Poli Materny, u której dwa miesiącu po urodzeniu została zdiagnozowana poważna choroba genetyczna. Dziewczynka zmaga się z jedną z najgorszych mutacji mukowiscydozy, która wyniszcza jej układ oddechowy oraz pokarmowy. Uratować jej życie może tylko nowoczesna terapia genowa. Niestety, koszt leczenia to ponad milion złotych.


Przeczytaj również: Nowosolska Paczka zaprasza na koncert charytatywny dla Inez


koncert charytatywny dla poli

IV Koncert Charytatywny w Nowej Soli

Właśnie z myślą o zbiórce na ten cel Nowosolska Paczka wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Nowej Soli przygotowała IV Koncert Charytatywny. Przez całą niedzielę na parkingu przy Parku Krasnala mogliśmy zobaczyć występy między innymi Marceliny Lewickiej, Wiktorii Wiater, STN TIGA, a także zespołów Sól, Plan B, Metka oraz Prestige Musique. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego losowania nagród z loterii. Na scenie pojawiła się też Orkiestra Nowosolskiej Paczki wraz z Mażoretkami „Finezja” Wschowa. Krótki klip z tego wydarzenia oraz fotorelację udostępniła Fota z Drona:

Również w tym roku inicjatywa Nowa Praca udzieliła wsparcia całej akcji. Partnerami niedzielnego koncertu została między innymi grupa JOST. Specjalny poczęstunek przygotowała natomiast firma Lantmannen Unibake.

Zobacz więcej informacji o przebiegu choroby Poli z Kożuchowa > >

Źródło zdjęć: Fota z Drona

Plakat: Oficjalny profil Nowej Soli


Tagi
Czytaj więcej