Aktualność Miasto Wydarzenia

Koncert charytatywny w Nowosolskim Domu Kultury

W najbliższy wtorek w Nowosolskim Domu Kultury zabrzmią największe przeboje z filmów Disneya. Dochód z koncertu przeznaczony będzie na zakup tomografu dla szpitala w Nowej Soli.

Koncert przebojów filmowych

12 marca o 19.00 w Nowosolskim Domu Kultury będziemy mieli okazję posłuchać największych przebojów filmowych z wytwórni Disneya. Utwory wykona kwartet smyczkowy „Aquila” oraz trio stroikowe Reed Connection z Filharmonii Zielonogórskiej. W repertuarze znajdują się melodie z najsłynniejszych animacji Walta Disneya, między innymi z filmów: „Alicja w Krainie Czarów”, „Pocahontas”, „Vaiana: Skarb oceanu”, „Piraci z Karaibów”, „Aladyn”, „Piękna i Bestia”, „Król Lew”. Podczas koncertu wystąpią: Michał Mogiła – obój, Rafał Dołęga – fagot, Jarosław Podsiadlik – klarnet, Adam Męczywór – instr. klawiszowe, Jakub Kotowski – skrzypce, Agata Dąbrowska – skrzypce, Ewa Schuhmacher – altówka, Anna Szul – wiolonczela.


Przeczytaj również: Święto Solan 2019 – kogo usłyszymy? 


Wyjątkowa licytacja

Przed samym koncertem odbędzie się licytacja, z której środki również zostaną przekazane na zakup tomografu do szpitala w Nowej Soli. Przedmiotem licytacji będzie pierwowzór koszuli promującej miasto. Model różni się od tych, które pojawią się w sprzedaży. Koszulka ma po lewej stronie, na wysokości serca, czerwony znaczek NS. Jak przekonuje prezydent miasta, Wadim Tyszkiewicz, koszulka może mieć za kilka lat być warta majątek.


Przeczytaj również: Powrót Food Truck Fest!


„Razem dla Tomografu”

Komitet Społeczny „Razem dla Tomografu” powstał z myślą o wsparciu nowosolskiego szpitala w zakupie nowego sprzętu. Tomograf używany obecnie przez Wielospecjalistyczny Szpital SP ZOZ w Nowej Soli jest już mocno wysłużony i ma za sobą wiele awarii. Nowy tomograf to wydatek 5-6 milionów złotych, na co nie stać szpitala.


Tagi
Czytaj więcej