Miasto Pracodawcy Strefa

Konkurs Nowej Pracy dla młodych – jak sobie poradzili?

Firmy Nowej Pracy zaangażowały uczniów ZSP 4 z Nowej Soli do udziału w konkursie employer-brandingowym. Uczestnicy stanęli przed wyzwaniem nagrania i montażu filmów, a przy okazji poznali pracodawców ze strefy ekonomicznej i zawalczyli o atrakcyjne nagrody.

Inicjatywa Nowej Pracy dla młodych

To już nie pierwszy raz, kiedy firmy Nowej Pracy łączą się w działaniu. Tym razem, swoją inicjatywę postanowiły skierować w stronę młodych. Dlaczego? Skąd pomysł na taki projekt? Wyjaśnia Marta Nadrzycka-Soczek, Pełnomocnik Zarządu ds. HR / ISO / RODO w Mazelu:

Zastanawialiśmy się, jak skusić młodych ludzi do pracy w naszych zakładach. Rozważaliśmy, jak to robić, analizowaliśmy ich potrzeby i wtedy zrodziło się pytanie, jak w ogóle młodzi ludzie widzą nasze firmy? Czego oni potrzebują? I tak zrodził się pomysł na konkurs, który pozwoliłby nam się tego dowiedzieć. Zaprosiliśmy ich do naszych firm, daliśmy szansę, żeby je poznali, a następnie pokazali, jak je widzą własnymi oczami.

Konkurs Nowej Pracy dla młodych - jak sobie poradzili?

Konkurs employer-brandingowy na wideo

Uczniowie ZSP 4 w Nowej Soli właśnie zakończyli swoje działania w ramach projektu. Jak przebiegał konkurs i jak przygotowywali się do nagrania swoich filmów? Najpierw młodzi ludzie spotkali się z przedstawicielami agencji marketinowej Reprezentuj.com. Bartek Benewiat i Iwo Adaszyński wyposażyli ich w wiedzę o tym, jak nagrywać skuteczne i przekonujące wideo. Przybliżyli im też zasady konkursu oraz pojęcie employer-brandingu – działań, mających za zadanie ukazanie firmy jako dobrego pracodawcy.


Przeczytaj również: Projekt firm z Nowej Pracy dla uczniów ,,Spożywczaka”


Kolejnym etapem było zwiedzanie zakładów przez uczniów. Każda grupa dwukrotnie odwiedziła przypisany do siebie zakład – najpierw, żeby go poznać, zastanowić się nad koncepcją, a następnie – aby nagrać konkursowe wideo. Agata Kasprowicz, Kierownik Kształcenia Praktycznego w ZSP 4, tak komentuje tę inicjatywę:

To była dla nich najlepsza lekcja praktyczna. Myślę, że wejście na zakład, zobaczenie go od środka, poznanie pracodawców i pracowników, zapotrzebowania, hali produkcyjnej, to, co się produkuje i w jaki sposób – to jest najlepsza lekcja praktyki, jaka mogła się odbyć.

Konkurs Nowej Pracy dla młodych - jak sobie poradzili?

Wyniki konkursu

Za uczestnikami wiele tygodni zmagań i ciężkiej pracy. Uczniowie nie tylko samodzielnie podjęli się nagrywania filmików, ale także ich montażu. Zwieńczeniem projektu było wręczenie nagród 7 czerwca w Parku Interior. Jury pod uwagę wzięło m.in. zgodność z tematem, jakość techniczną, a także zaangażowanie uczestników i pracowników firm.

Konkurs Nowej Pracy dla młodych - jak sobie poradzili?

Kto okazał się najlepszy?

Pierwsze miejsce zajęli Daria, Maja i Wiktor, którzy nagrali wideo o firmie NORD. Na drugim miejscu znalazły się: Agata, Kinga oraz Nadia z wideo o zakładzie JOST, a na trzecim miejscu – Cecylia, Martyna i Stella, autorki nagrania o NOWAWENT. Serdeczne gratulacje!

Konkurs Nowej Pracy dla młodych - jak sobie poradzili?

Konkurs Nowej Pracy dla młodych - jak sobie poradzili?

Konkurs Nowej Pracy dla młodych - jak sobie poradzili?

Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne, które mogli przeznaczyć na swój dalszy rozwój i edukację. Dodatkowo, każdy z uczestników zdobył cenne doświadczenie potwierdzone certyfikatem ukończenia projektu Employer Brandingu.

Czy myśleliśmy, że zajmiemy pierwsze miejsce? W nasz filmik włożyliśmy dużo pracy, więc trzymaliśmy za niego kciuki. Ale nawet bez głównej nagrody, konkurs byłby dla nas ciekawym doświadczeniem. Zdobyliśmy dzięki niemu wiedzę, która na pewno przyda nam się w przyszłości – podsumowują laureaci pierwszego miejsca.

A jak ZSP 4 ocenia pracę uczniów? O efektach i wrażeniach z projektu mówi Agata Kasprowicz, Kierownik Kształcenia Praktycznego w ZSP 4.

Pomysł, kreatywność, integracja, współpraca – myślę, że to wszystko zasługuje na ocenę bardzo dobrą z plusem.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania uczniów. Gratulujemy każdemu, kto zdecydował się wziąć udział w tym wyzwaniu. Mamy nadzieję, że uczestnicy zdobyli nie tylko nowe umiejętności, ale także poznali bliżej firmy Nowej Pracy. To pierwsza taka akcja, ale z pewnością nie ostatnia. Nowosolskie zakłady wyciągają wnioski i już w przyszłości planują powrócić z podobnym projektem dla młodych.

A my zapraszamy do obejrzenia wszystkich prac uczniów z nowosolskiego „Spożywczaka”:

NORD Napędy | Daria, Maja, Wiktor

JOST Polska | Agata, Kinga, Nadia

NOWAVENT | Cecylia, Martyna, Stella

ALUMETAL | Bartłomiej, Dominik, Sandra


Tagi
Czytaj więcej