Aktualność

Konkurs „Zielona Ławeczka” ponownie startuje!

Rusza siódma edycja konkursu grantowego "Zielona Ławeczka", w którym można wygrać grant na rewitalizację terenu zielonego na swoim osiedlu.

Zielona Ławeczka – o co chodzi w konkursie?

Zielona Ławeczka to konkurs, którego ideą jest umożliwienie przemiany zaniedbanych terenów przyosiedlowych. Projekt skierowany jest do mieszkańców otwartych osiedli zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty w miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców. To inicjatywa prospołeczna, która zakłada dofinansowanie najlepszego projektu stworzonego przez grono sąsiadów. Wystarczy zebrać pięcioosobową grupę mieszkańców jednego osiedla i wybrać spośród nich lidera, który będzie odpowiedzialny za kontakt z organizatorami i administracją osiedla.

Konkurs Zielona Ławeczka to niecodzienna okazja do rewitalizacji zaniedbanych osiedlowych skwerków czy klombów. Otrzymane pieniądze pomogą ożywić miejsce wokół budynków i stworzyć punkt spotkań całej osiedlowej społeczności. Wystarczy do 6 czerwca przedstawić swój projekt.


Przeczytaj również: Rewitalizacja parku Odry w Nowej Soli


Zielona Ławeczka – jaki grant możecie wygrać?

O jakim budżecie na rewitalizację mowa? Organizatorzy konkursu ustalili maksymalną wartość grantu rzeczowo-pieniężnego na 1950 zł. W skład grantu wchodzi:

  • dofinansowanie na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji miniogrodów:
    • bez obiektów mikroretencji – maksymalnie 1200 zł;
    • wraz z obiektami mikroretencji – maksymalnie 1500 zł;
  • ławka parkowa – wartość 450 zł;

Maksymalna kwota, o którą można wnioskować to 1500 złotych.

Więcej szczegółów o konkursie znajdziesz na stronie https://zielonalaweczka.pl/


Tagi
Czytaj więcej