Aktualność

W Kożuchowie liczą na ścieżki rowerowe

Do 6 marca trwa nabór wniosków na dofinansowanie przez województwo budowy ścieżek rowerowych. Łącznie do rozdania jest 1,5 mln złotych. Kożuchów również ma szansę na skorzystanie z tych środków.

W ostatnim budżecie obywatelskim zgłoszono projekt modernizacji alejki przy ul. Polnej, biegnącej przez ogrody działkowe. Blisko 400 mieszkańców Kożuchowa podpisało się pod projektem. I mimo że nie zdobył wystarczającej liczby głosów na realizację, głosowanie pokazuje jak modernizacja alejki jest ważna dla działkowców i mieszkańców tej części miasta.

ścieżka rowerowa Kożuchów

Wspomniana alejka nie wymaga dużych nakładów finansowych, a modernizacja nadałaby zupełnie innego wymiaru tej przestrzeni. Ścieżka stałaby się ciągiem komunikacyjnym do celów spacerowo-wypoczynkowych i byłaby dostępna dla wszystkich mieszkańców Kożuchowa. Burmistrz miasta nie zakłada jednak sięgnięcia po środki z województwa, gdyż inwestycja nie ma mocnego uzasadnienia. Zapowiada jednak, że gmina utwardzi drogę we własnym zakresie, znajdą się również przy niej ławki i kosze na śmieci.

Przeczytaj również:

>> Burmistrz Kożuchowa dostał sporą podwyżkę
>> Kożuchów ma problem z handlarzami opon


Tagi
Czytaj więcej