Aktualność Miasto

Krawężniki bratków

Na ulicy Szkolnej w Nowej Soli w miejscach, w których kiedyś były krawężniki, pojawiły się piękne bratki. Skąd?

Akcja Środowiskowego Hufca Pracy

Jak się okazuje, na pomysł sadzenia kwiatków w miejscach, w których niegdyś były krawężniki, wpadli uczniowie Środowiskowego Hufca Pracy. Po co? Akcja ma na celu zwrócenie uwagi kierowcom, że krawężnik również odgrywa ważną rolę  w architekturze ulicznej. To złe parkowanie doprowadza do niszczenia krawężników – zapadają się w ziemię, wykrzywiają i często stanowią niebezpieczeństwo dla przechodniów. To swego rodzaju apel i prośba o dbanie o naszą wspólną przestrzeń.


Przeczytaj również: VII Bieg do Pustego Grobu za nami 


„Szanuj krawężniki, tak szybko się psują”

Jak zaznaczają uczniowie Hufca, taka akcja, chociaż mała, jest potrzebna. Daria Muszyńska, która razem z klasą i wychowawcą brała udział w sadzeniu kwiatów zauważa, że bratki sadzone w miejsce krawężników są oczywiście piękne, ale tak samo ładne byłyby niezniszczone elementy ulicy. Uczniowie są zdeterminowani i zapowiadają, że to nie jest ich jedyny pomysł, żeby trochę ożywić miasto i zwracać uwagę na rzeczy ważne. Czekamy na ich dalszą aktywność!


Przeczytaj również: Food truck Fest coraz bliżej


Źródło: Tygodnik Krąg


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.