Strefa Wydarzenia

Krew przelana, rekordy pobite! [ZDJĘCIA]

W środę, 10 maja odbyła się charytatywna akcja oddawania krwi. Na parkingu firmy Nord zatrzymał się specjalny krwiobus i… Food Truck pełen przysmaków. Padły dwa rekordy!

Do społecznej akcji oddawania krwi zaproszono nie tylko pracowników firmy Nord i innych przedsiębiorstw z nowosolskiej strefy ekonomicznej – dołączyć mógł każdy z mieszkańców Nowej Soli. Chętni mogli przystąpić do badania wstępnego, a po jego pozytywnym przejściu – oddać krew. To już kolejna tego typu akcja, jaką organizuje przedsiębiorstwo Nord – w tym roku krwiodawcom udało się pobić rekord: wspólnie oddali oni niemal 16 litrów cennego płynu, który z pewnością pomoże uratować niejedno życie.

Brzmi wspaniale, jednak to nie jedyny rekord. Food Truck „Łeb na Karku”, w którym krwiodawcy mogli zregenerować siły, również zanotował imponujący wynik: 200 wydanych porcji bułek z pewnością zaspokoiło głód wszystkich gości!

Akcja oddawania krwi w liczbach:

  • Zarejestrowanych do oddawania krwi: 41 osób
  • Dopuszczonych do pobrania: 35 osób
  • Pobrano krwi: 15,75 l krwi
  • Food Truck: wydano 200 bułek

Dziękujemy wszystkim za liczny udział i ogromne wsparcie! Już teraz zapraszamy na kolejną akcję oddawania krwi i po cichu liczmy na następny rekord 🙂

 


Tagi
Czytaj więcej