Aktualność Miasto Wydarzenia

Kryta pływalnia w Nowej Soli powstanie. Podpisano umowę

31 sierpnia została podpisana umowa z firmą MORIS-Polska na budowę krytej pływalni. Po latach oczekiwania, nowosolanie w końcu będą mogli cieszyć się z obiektu.

Pływalnia w Nowej Soli w końcu powstanie

Jeszcze miesiąc temu prezydent Nowej Soli zastanawiał się poważnie nad budową basenu. Części nowosolan nie podobał się ten pomysł, a pieniądze z inwestycji chcieli przeznaczyć na inne cele w mieście. Wadim Tyszkiewicz deklarował, że pieniądze na budowę pływalni miasto wypracowywało przez kilkanaście lat, a mieszkańcom kryta pływalnia po prostu się należy.


Przeczytaj również: Czy basen w Nowej Soli rzeczywiście jest potrzebny?


Basen otwarty w 2020?

Rozpoczęcie robót planowane jest jeszcze w tym roku. Gotowy obiekt zostanie oddany do użytku prawdopodobnie w 2020 roku. Kryta pływalnia w Nowej Soli powstanie dzięki zaplanowanym pieniądzom z budżetu miasta oraz dofinansowania, jakie miasto otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki – ze środków rozwoju kultury fizycznej. Dofinansowanie objęło kwotę 4,5 mln zł. Całość inwestycji szacowana jest na ok. 22 mln zł. Basen powstanie na placu manewrowym byłego PKS pomiędzy ul. Gimnazjalną, Towarową i Zjednoczenia.

Powstanie basen w Nowej Soli

Co będzie oferowała nowosolska pływalnia?

Obiekt będzie posiadał basen z sześcioma 25-metrowymi torami. Dodatkowo znajdzie się w nim miejsce na saunę o powierzchni 11 mkw., mały basenik dla dzieci oraz jacuzzi. Na hali basenowej będzie mogło przebywać jednocześnie 75 osób. Przy obiekcie znajdzie się 109 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i 2 autobusowe.

Miasto przewiduje, że uczniowie w ramach lekcji wychowania fizycznego będą mieli naukę pływania, stąd w godzinach od 8:00 do 13:00 basen będzie dostępny dla szkół. Natomiast w godzinach popołudniowych obiekt będzie dostępny dla mieszkańców Nowej Soli oraz sąsiednich gmin. Przewidziane są ulgi dla seniorów oraz tanie karnety rodzinne.

Zdjęcie źródło: fb/nowasolpl


Przeczytaj również: Nowe oferty pracy w Mazel!Tagi
Czytaj więcej