Aktualność Miasto

Kulturalne przedwiośnie w NDK. Zobacz propozycje wydarzeń.

Końcówka lutego i marzec to prawdziwa uczta dla fanów kulturalnych uniesień i dobrej zabawy! Nowosolski Dom Kultury zaplanował zadbał o ciekawe propozycje na kolejne tygodnie. Zobacz, czy znajdzie się wydarzenie dla Ciebie!

Scena NDK w najbliższych tygodniach

Zapowiada nam się prawdziwa uczta kulturalna w Nowej Soli! Przedwiośnie upłynie nam pod znakiem koncertów, występów artystycznych i komediowych. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – będą propozycje zarówno dla dojrzałej widowni, jak i młodszych nowosolan. Cały repertuar, uwzględniający także projekcje filmów w Kinie Europa, dostępny jest na stronie Nowosolskiego Domu Kultury →


Przeczytaj również: Święto Solan 2022. Trzymamy kciuki, żeby się odbyło!


Repertuar na luty i marzec

25 lutego | Grzegorz Turnau „Znów wędrujemy”

Grzegorz Turnau to jeden z największych polskich wykonawców poezji śpiewanej. W tym roku artysta kończy 55 lat, co postanowił uczcić trasą koncertową pt. Znów wędrujemy. Podczas występu wokalista przypomni słuchaczom swoje największe utwory oraz przedstawi nowe propozycje.

Niestety, bilety na koncert są już wyprzedane. Więcej szczegółów →

27 lutego | spektakl „Eko alarm!”

Amatorska grupa teatralna „Czemu nie” zaprezentuje najmłodszym widzom spektakl o segregacji śmieci, płonących lasach i ekologicznych postawach. Dzięki leśnej scenerii młodzi nowosolanie zostaną przeniesieni do ciekawego świata, w którym spotkają lwa, papugę i kosmitów.

Spektakle odbędą się o godzinie 11:00 i 13:00. Więcej szczegółów →

11 marca | Tomasz Jachimek Stand-up

Tomasz Jachimek to komik, tekściarz, konferansjer. Znany z roli komentatora w popularnym programie „Szkło kontaktowe”.  Stand-up w wykonaniu Tomasza Jachimka – dla uważnych – będzie obfitować w aluzje, inteligentne podteksty, satyrę i poprawną polszczyznę.

Ostatnie bilety czekają. Więcej szczegółów →

13 marca | koncert Krzysztofa Kiljańskiego oraz Witolda Cisło

Krzysztof Kiljański i Witek Cisło pochodzą z Nowej Soli. Tu zakiełkowała ich muzyczna znajomość, której owocem była znakomita płyta „In The Room”. Po latach wracają na swoje podwórko, żeby przypomnieć o sobie wiernym fanom oraz zdobyć serca nowej publiczności.

Więcej szczegółów →

27 marca | NutkoSfera – CeZik dzieciom

Nutkosfera i DrobNutki to projekty pod kierownictwem artysty CeZika, który od 2009 roku swoją twórczość publikuje w Internecie (sprawdź tutaj). NutkoSfera i DrobNutki to piosenki dla najmłodszych, które mają za zadanie bawić i uczyć. Celem CeZika jest wyrabianie w dzieciach wrażliwości muzycznej, dlatego unika aranżacji biesiadnych czy dyskotekowych. Jego piosenki zachęcają najmłodszych do wspólnej zabawy, jednocześnie przekazując konkretną wiedzę oraz rozmaite ciekawostki.

Więcej szczegółów → 

Źródło: Nowosolski Dom Kultury

Źródlo zdjęcia: Autorstwa malanovsky – DSC00630Uploaded on Commons by Masur, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7465536


Tagi
Czytaj więcej