Aktualność Pracodawcy

Lantmannen Unibake dołącza do akcji na rzecz Igi z SMA.

Firma Lantmannen Unibake Poland dołączyła jako jeden ze sponsorów do akcji sportowo-charytatywnej Urodzinowe Spalanie Kalorii dla Igi Czekalskiej.

Najdroższy lek świata dla małej Igi

Urodzinowe Spalanie Kalorii to akcja sportowo-charytatywna dedykowana czteroletniej Idze, która walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA). Lek którego potrzebuje dziewczynka to Zolgensma – obecnie najdroższe lekarstwo świata kosztujące 9,5 mln zł.

Iga razem z rodzicami mieszka w małej miejscowości niedaleko Majalandu. To zwykła rodzina, którą spotkała niezwykła tragedia. Jeszcze do niedawna SMA było chorobą nieuleczalną, a usłszana diagnoza brzmiała jak wyrok śmierci. Wiele od tego czasu się zmieniło, a zebranie środków na pomoc maluchowi jest możliwe. Pokazał to przykład małej Ani Orłowskiej z Zielonej Góry, która jest już po podaniu leku.

Mała Iga pod koniec marca kończy cztery lata, a jej szanse na udział w terapii maleją. Dziewczynka waży już ponad 11 kg, a terapię genową można podać w Polsce do wagi 13,5 kg. To ostatnie chwile na pomoc i wsparcie tego celu.

Więcej o Idze i jej walce z SMA przeczytasz tu: https://www.siepomaga.pl/iga

Urodzinowe Spalanie Kalorii dla Igi Czekalskiej

Sztab wolontariuszy wspomaga rodziców w walce i jedną z inicjatyw jest właśnie akcja #spalamydlaIgi, do której przyłącza się także Lantmannen Unibake. Zasady akcji są proste: zgłaszamy się, opłacamy wstęp i zbieramy kalorie dla Igi. Firmy Lantmannen Unibake oraz Vest-Fiber Spółka z o.o. przekażą kwotę 13000 zł na konto Igi. Celem jest spalenie prze uczestników akcji 150000 kalorii. Do akcji można przyłączyć się do 27 marca.

  1. Wpłacamy opłatę startową w wysokości 10 zł na www.siepomaga.pl/przyjaciele-dla-Igi z dopiskiem „KALORIE”. Wpłata nie może być anonimowa.
  2. Wklejamy potwierdzenie przelewu pod postem na Facebooku – oznacza to, że zgłaszamy się do udziału w akcji.
  3. W dniach 20-27 marca tj. przez 8 dni spalamy kalorie dla Igi. Rejestrujemy Nasze treningi w dowolnej aplikacji. Potwierdzeniem zdobytych przez nas kalorii jest zrzut ekranu (screen) z ilością kalorii z danego treningu. Jeśli nie posiadamy licznika kalorii, zostaną one przeliczone według średnich norm. Wówczas wklejamy screen z czasem i dyscypliną sportową.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/groups/1484108705278507/posts/1686867915002584/


Tagi
Czytaj więcej