Aktualność Pracodawcy

Lantmännen Unibake dołącza do Nowej Pracy!

Dobra wiadomość - inicjatywa Nowa Praca rozrasta się! W lipcu dołączyła do nas kolejna firma, która ma swój zakład w Nowej Soli - Lantmännen Unibake Poland.

Lantmännen Unibake w Polsce

Lantmännen Unibake to jedna z największych grup piekarniczych w Europie, która posiada 36 piekarni w ponad 20 krajach. W Nowej Soli znajduje się najnowocześniejszy i największy zakład piekarniczy w Europie, który wyposażony jest w linie produkcyjne o wysoko zaawansowanej technologii. Produkty Lantmännen możemy znaleźć na rynku pod marką Schulstad. Występują one zarówno w znanych restauracjach typu fast food, na stacjach benzynowych, jak i w dużych i małych sklepach spożywczych. Firma poszerzyła także swoje produkty o te z kategorii zdrowego odżywiania czy gourmet – pieczywo o podwyższonej zawartości błonnika, z kiełkami zbóż czy płatkami owsianymi.

Zakład w Nowej Soli został oddany do użytku w 2018 roku i zajmuje się wypiekiem bułek do hamburgerów, hot dogów klasycznych oraz hot dogów w stylu francuskim.


Przeczytaj również: Rekrutacja w NORD Napędy


Lantmännen Unibake – plany inwestycyjne w Nowej Soli

Lantmännen Unibake to globalny dostawca świeżych i mrożonych produktów piekarniczych, który stale się rozwija. Firma poinformowała w styczniu 2021 roku o swoich planach inwestycyjnych w Nowej Soli. Założeniem jest rozbudowa zakładu o nową, szybką linię produkcyjną do wysokiej jakości pieczywa oraz urządzenia do pakowania pieczywa, a także powiększenie piekarni i powierzchni magazynowej. Kompleksowe plany powiększenia i unowocześnienia powierzchni są warte około 40 milionów euro.

Zakład w Nowej Soli to już dziś nasza największa i najnowocześniejsza piekarnia, wytwarzająca szeroką gamę pieczywa dla fast food, w różnych odmianach i rozmiarach. Jego rozbudowa jest naszą odpowiedzią na wzrost zapotrzebowania na tego typu pieczywo. Inwestycja zwiększy nasze moce produkcyjne, pozwoli nam jeszcze lepiej zaspokajać potrzeby klientów w sektorze gastronomicznym, a dodatkowo – rozpocząć ekspansję na rynku detalicznym.

Jacek Górecki, Dyrektor Zarządzający Regionu Polski i Węgier Lantmännen Unibake.

Nowa linia produkcyjna ma ruszyć w II kwartale 2022 roku.


Przeczytaj również: Mazel pomaga Ochotniczej Straży Pożarnej w Stypułowie


Lantmännen Unibake jako pracodawca

Na początku roku firma Lantmännen Unibake w Nowej Soli zatrudniałą ponad 150 pracowników. Rozbudowa zakładu wiąże się z powstaniem kolejnych miejsc pracy.

Lantmännen Unibake to odpowiedzialny pracodawca, dla którego zrównoważony rozwój jest priorytetem. Pod hasłem Healthy Planet, Healthy People firma dba zarówno o pracowników, jak i naszą planetę. Pracownikom oferowana jest umowa o pracę, system motywacyjny, pakiet medyczny, możliwość szkoleń oraz udziału w akcjach sportowych, charytatywnych i integracyjnych.

Sprawdź oferty pracy Lantmännen Unibake w Nowej Soli

 


Tagi
Czytaj więcej