Pracodawcy

Lantmännen Unibake otwiera nową linię produkcyjną

Lantmännen Unibake właśnie udało się zakończyć proces rozbudowy nowosolskiego zakładu. Zobacz, jakich pracowników będzie szukać pracodawca.

Lantmännen Unibake w Nowej Soli

Lantmännen Unibake to jedna z największych grup piekarniczych w Europie, która posiada 36 piekarni w ponad 20 krajach. W Nowej Soli znajduje się najnowocześniejszy i największy zakład piekarniczy w Europie, który wyposażony jest w wysoko zaawansowaną technologię. W styczniu firma poinformowała o swoich planach inwestycyjnych na 2021 rok. Głównym założeniem była rozbudowa nowosolskiego zakładu o nową, szybką linię produkcyjną.


Przeczytaj również: Lantmännen Unibake dołącza do Nowej Pracy!


Rozbudowa piekarni Lantmännen Unibake

Zapowiadana na początku roku rozbudowa piekarni Lantmännen Unibake w Nowej Soli została zrealizowana z sukcesem. Dzięki wiedzy zdobytej cztery lata temu przy budowie pierwszej hali produkcyjnej, firmie udało się uzyskać pozwolenie na użytkowanie nowej linii aż 5 miesięcy wcześniej niż pierwotnie planowano. Nowy obiekt jest już gotowy na przyjęcie wszystkich urządzeń linii produkcyjnej, które w ciągu najbliższych miesięcy zostaną sprowadzone z różnych krajów, takich jak USA, Kanada, Rumunia, Wielka Brytania, Belgia, Holandia, Dania, a także z Polski.

Realizacja założeń inwestycyjnych udała się pomimo globalnej pandemii, opóźnień i zmian ze strony dostawców materiałów oraz sprzętu. To przede wszystkim zasługa osób zaangażowanych w projekt – zespołu Lantmännen Unibake, wykonawców i podwykonawców, którzy wspólnie pokonali liczne wyzwania.

Kiedy rekrutacja na nową linię?

Lantmännen Unibake właśnie przystępuje do budowania zespołu, który już na początku przyszłego roku będzie uczestniczył w uruchomieniu produkcji bułek na nowej linii. Lantmännen zaprasza do udziału w rekrutacji zarówno doświadczonych operatorów maszyn, jak i osoby dla których praca przy linii produkcyjnej będzie pierwszym takim doświadczeniem.

Sprawdź oferty pracy w Lantmännen Unibake →


Tagi
Czytaj więcej