Aktualność Miasto

Likwidują linię kolejową, będzie ścieżka rowerowa

Trwa procedura likwidacji linii kolejowej nr 371 na odcinku Kolsko – Nowa Sól. W jej miejsce, na wniosek mieszkańców, ma powstać ścieżka rowerowa.

Linia kolejowa nr 371, łącząca Żagań z Wolsztynem idzie w odstawkę. Kolejarze nie widzą szans przywrócenia jej do ruchu. Mimo to, jeszcze w 2012 roku linia została wymieniona przez Związek Niezależnych Przewoźników Kolejowych wśród 17 odcinków sieci polskiej kolejowej najpilniej wymagających rewitalizacji w celu likwidacji tzw. wąskich gardeł. Podjęto jednak decyzję o jej likwidacji – podaje portal rynek-kolejowy.pl.

Linia jest nieczynna od 1993 roku. Jest w stanie, który uniemożliwia prowadzenia tu ruchu kolejowego. Nie wyklucza się jednak, że w przyszłości linia w obrębie tego samego korytarza może zostać odtworzona. Obecnie trwają jednak prace demontażu torów na odcinku Kolsko – Nowa Sól.

ścieżka rowerowa

Mieszkańcy chcą ścieżki rowerowej

Terenem, przez który przebiega legendarna linia kolejowa 371 zainteresowali się przedstawiciele samorządów. Wyrazili oni chęć jej przejęcia i przeprowadzenia w tym miejscu inwestycji, realizujących cele komunikacyjne w sposób oczekiwany przez społeczność lokalną.

Planowana jest budowa drogi rowerowej o długości ok. 50 km, która ma przebiegać przez powiat nowosolski. Samorząd na realizację tego przedsięwzięcia pozyskał dofinansowanie ze środków europejskich w ramach regionalnego programu operacyjnego. W tej inwestycji uczestniczyć będą również gminy. Droga rowerowa ma być budowana w latach 2018 i 2019.


Przeczytaj również: Pierwszy festiwal jedzenia Food Truck Fest w Nowej Soli
Przeczytaj również: Wystartował program Młodzi On-Life. Pierwsze zajęcia w Nowej Soli


 


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.