Aktualność Miasto

„Logiczny przedszkolak”. Zajęcia z ekonomii w nowosolskich przedszkolach

Dobra wiadomość dla nowosolskich przedszkoli. Rusza projekt „Logiczny przedszkolak – dodatkowe zajęcia z ekonomii, matematyczno-przyrodnicze i języka angielskiego dla dzieci w wieku 5 i 6 lat z publicznych przedszkoli”.

Projekt „Logiczny przedszkolak”

Nowa Sól uzyskała dofinansowanie na projekt „Logiczny przedszkolak – dodatkowe zajęcia z ekonomii, matematyczno-przyrodnicze i języka angielskiego dla dzieci w wieku 5 i 6 lat z publicznych przedszkoli”. To prawie 170 tys. zł., które pomogą sfinansować m.in. specjalne kursy i szkolenia dla nauczycieli oraz niezbędne pomoce dydaktyczne. Ogólne koszty inicjatywy mają wynosić ok. 200 tys. zł.


Przeczytaj również: Mała książka – wielki człowiek


Od września 2021 łącznie prawie 500 dzieci w wieku 5-6 lat uczęszczających do przedszkoli miejskich będzie miało okazję uczestniczyć w dodatkowych zajęciach. W ten sposób zyskają podstawową wiedzę językową, ekonomiczną i matematyczno-przyrodniczą. To również doskonała szansa dla nauczycieli wychowania przedszkolnego. Jak podaje Prezydent Miasta Nowa Sól, jednym z głównych celów przedsięwzięcia jest umożliwienie ok. 52 z nich podniesienia kwalifikacji.

„Logiczny przedszkolak” będzie realizowany do lipca 2022 roku.

Zobacz więcej najnowszych wydarzeń i projektów w Nowej Soli >>


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.