Aktualność

Lotnisko w Babimoście z marcowym rekordem

Regionalny Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost w ostatnim miesiącu obsłużył blisko 2200 pasażerów. To o 130 proc. więcej niż w tym samym czasie w zeszłym roku.

Lubuskie lotnisko w Babimoście intensywnie się rozwija, zapewnia marszałek Elżbieta Anna Polak. Jest to efekt wcześniej podjętych inwestycji, m.in. w infrastrukturę oraz dzięki umowie z Polskimi Liniami Lotniczymi.  Liczba pasażerów systematycznie wzrasta.

Marzec 2018 pod względem obsługi jest wyjątkowy. W zeszłym miesiącu odprawiono taką liczbę ludzi, jaką zanotowano w całym pierwszym kwartale 2017, było to wówczas 2233 osoby. Dane pierwszego kwartału 2018 mówi o blisko 5600 osobach. Daje to wzrost o 150 procent.

Lotnisko w Babimoście ciągle się rozwija

W zeszłym roku lubuskie lotnisko obsłużyło ok 18 tys. pasażerów, odnotowano 88-procentowy wzrost. Dało to drugie miejsce w kraju. Taki rozwój port zawdzięcza m.in. zmianie przewoźnika, którym od marca 2017 jest PLL LOT. Ponadto połączenie na linii Zielona Góra-Warszawa, które obsługuje LOT, znalazło się w międzynarodowej siatce połączeń. Dzięki temu możemy liczyć na transfer do różnych kierunków europejskich i nie tylko.

Liczą się również inne inwestycje. Dostosowano m.in. lotnisko w Babimoście do europejskich wymogów bezpieczeństwa, a sam port działa przez całą dobę i obsługuje również transport towarowy. Wprowadzono również system wspomagania lądowania przy ograniczonej widoczności. Ma zostać również zmodernizowany w niedługim czasie terminal odlotów.


Przeczytaj również: Likwidują linię kolejową, będzie ścieżka rowerowa
Przeczytaj również: Wystartował program Młodzi On-Life. Pierwsze zajęcia w Nowej Soli


Zdjęcie: airport.lubuskie.pl


Tagi
Czytaj więcej