Aktualność Strefa

Lubuskie start-upy mogą zyskać

Rusza program wsparcia dla lubuskich start-upów organizowany przez Park Naukowo Technologiczny Interior. Może pomóc wielu młodym firmowym.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Skierowany jest do lubuskich mikro, małych i średnich firm. W programie mogą wziąć udział zarówno start-upy działające mniej niż 3 lata, ale również firmy rozwijające się, działające ponad 3 lata, a także jednostki, które mają ciekawy i innowacyjny pomysł.

Celem programu jest wsparcie merytoryczne i praktyczne młodych przedsiębiorców. Eksperci pomogą im postawić kolejny krok w rozwoju swojej firmy, dopracują pomysły biznesowe i podpowiedzą gdzie szukać pierwszych klientów, czy też jak rozpocząć sprzedaż przy braku kapitału. Projekt będzie realizowany w formie warsztatów, konsultacji, mentoringu i sesji coachingowych.

Trzy etapy do rozwoju pomysłów

Program inkubacji i akceleracji start-upów w Parku Technologicznym Interior składa się z trzech etapów. W pierwszym przewidziane są warsztaty związane z budową modelu biznesowego. W tym wypadku przedsiębiorcy otrzymają wskazówki jak rozwinąć swój pomysł i w których obszarach warto poszerzyć wiedzę. Na koniec warsztatów przewidziane są prezentacje wypracowanych efektów przed komitetem inwestycyjnym, które zadecydują, co dalej z pomysłem. Drugi etap składa się z cyklów doradczych, związanych z tematyka produktu lub usługi, gdzie dopracowuje się swój model biznesowy. W trzecim etapie przedsiębiorcy, którzy najlepiej zaprezentowali swój pomysł uzyskają pomoc przy pozyskaniu funduszy zewnętrznych. Ten etap przygotowuje na spotkanie z potencjalnym inwestorem.

Lubuskie start-upy. Do kogo trzeba się zgłosić?

Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z kierownikiem inkubatora innowacji Karoliną Rudy – k.rudy@parkinterior.pl. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.parkinterior.pl.

Przeczytaj również:

>> IV Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji

>> Innowacje? Lubuskie przoduje w trzech kategoriach


Tagi
Czytaj więcej