Aktualność

Lubuskie Talenty – stypendia dla zdolnych uczniów

Szansa na stypendia dla młodzieży ze szkół podstawowych i liceów. Pieniądze zostaną przekazane 340 najlepszym uczniom z województwa lubuskiego.

Trzecia edycja Lubuskich Talentów

Lubuskie Talenty to program stypendialny organizowany przez lubuski urząd marszałkowski. Grant za dobre wyniki w nauce otrzymać może 340 uczniów z lubuskich szkół podstawowych (klas VII i VIII) oaz liceów (klas I-III). Jednym z kryteriów przyznawania stypendiów jest średnia ocen utalentowanego ucznia. W poprzedniej edycji minimalna średnia ocen, która była brana pod uwagę wynosiła 5,33. Co ważne, dodatkowe punkty są przyznawane uczniom, którzy szczególnie dobrze radzą sobie w przedmiotach matematyczno-przyrodniczych, informatycznych i językowych. Premiowani będą także finaliści konkursów i olimpiad oraz dzieci z niepełnosprawnościami. Na dodatkowe punkty mogą liczyć także uczniowie pochodzący z rodzin wielodzietnych.

Celem konkursu jest wyrównanie szansy dzieci i młodzieży w województwie lubuskim, by mogły rozwijać swoje pasje i zdolności. Istotą konkursu jest także promowanie przedmiotów dydaktycznych, które szybko się rozwijają i mają przyszłość.


Przeczytaj również: Jak wygląda sytuacja młodych ludzi na rynku pracy?


Do kiedy można się zgłaszać?

Nabór wniosków do programu Lubuskie Talenty rozpoczyna się 30 sierpnia i trwać będzie do 10 września. W szkołach podstawowych uczniowie mogą otrzymać stypendium warte 6 tysięcy złotych, a w liceum – 8 tysięcy złotych.

Pieniądze można przeznaczyć m.in. na pomoce dydaktyczne i przybory szkolne, sprzęt komputerowy, wyposażenie miejsca nauki, kursy i szkolenia, obozy naukowe, bilety do teatru czy filharmonii. Program jest współfinansowany ze środków unijnych.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.lubuskie.pl

 


Tagi
Czytaj więcej