Aktualność Miasto Wydarzenia

Lubuskie turystycznie. Rusza akcja „Odkryj lubuskie koleją”.

Polregio uruchomi specjalne połączenia między miastami i wsiami województwa lubuskiego. Akcja ma służyć promocji regionu. Pierwszy pociąg wyruszy 12 maja z Zielonej Góry.

Uruchomione zostaną specjalne połączenia w regionie

To, że województwo lubuskie należy do najpiękniej położonych regionów w Polsce, nie trzeba nikogo przekonywać. Jest tu prawie wszystko, co potrzeba ludziom do odpoczynku i pracy. Lubuskie to kraina lasów, jezior, kotlin, wzgórz, szlaków turystycznych i zabytków. Z pewnością wpisuje się w trend Slow Life. Tu można odpocząć na łonie natury, ale i doświadczyć wielu ciekawych inicjatyw społecznych i kulturalnych.

Polregio przy wsparciu samorządu województwa chce pokazać Lubuszanom, w jak pięknej przestrzeni żyją. Uruchomionych zostanie 17 specjalnych połączeń, które stworzą okazję do odkrycia mniej lub bardziej znanych turystycznych perełek województwa. Akcja ma na celu zachęcenia mieszkańców lubuskiego do turystyki jednodniowej i promowania ekologicznego transportu, jakim jest kolej.


Przeczytaj również: Rejsy po Odrze. Ruszył sezon turystyczny


Pierwszy pociąg wyruszy 12 maja

W najbliższą sobotę, 12 maja o godzinie 8:20, ruszy z Zielonej Góry pociąg, którego stacją końcową będą Tuplice. Trasa przebiegać będzie m.in. przez Nowogród Bobrzański i Żary. Celem wycieczki ma być Łęknica i wpisany na listę UNESCO Park Mużakowski. W planach jest piknik rodzinny z ogniskiem. Powrót zaplanowano w godzinach popołudniowych. Cena przejazdu Zielona Góra-Tuplice-Zielona Góra wyniesie 44 zł.

Natomiast w niedzielę, 13 maja o godzinie 9:05, wyruszy z Zielonej Góry kolejny pociąg turystyczny. Tym razem celem wycieczki będzie Bytom Odrzański. W planie wycieczki jest również rejs statkiem po Odrze z Bytomia do Nowej Soli, spacer po porcie i przejście do Parku Fizyka. Powrót do Zielonej Góry zaplanowano na 15:06. Cena przejazdu Zielona Góra-Bytom Odrzański-Zielona Góra wyniesie 39 zł.

>>Sprawdź plany wycieczek

Liczne atrakcje i przewodnik PTTK

Jak zapewnia Polregio na swojej stronie, na podróżnych czekać będą materiały promocyjne, poczęstunek oraz dodatkowe atrakcje przygotowane przez lokalne samorządy. Nie trzeba się również specjalnie przygotowywać do zwiedzania, gdyż na każdym przejeździe dostępny będzie przewodnik PTTK, który oprowadzi po najciekawszych punktach podróży, dzieląc się wiedzą na ich temat.

Kolejna wycieczka planowana jest 26 maja do Międzyrzecza. Pełny plan można znaleźć pod tym linkiem. W przygotowaniu są kolejne kierunki, których trasy rozpoczynać się będą w Gorzowie Wielkopolskim i pozwolą zwiedzić północną część województwa. Akcja „Odkryj lubuskie koleją” potrwa do października.

Wszelkie informacje odnośnie planowanych połączeń i wycieczek udziela Polregio, pod adresem e-mail: pawel.nijaki@p-r.com.pl lub numerem telefonu: 665 915 411 lub 695 940 377.

Zdjęcie główne źródło: lubuskie.pl


Przeczytaj również: Likwidują linię kolejową, będzie ścieżka rowerowa.Tagi
Czytaj więcej